FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

EXCLUSIV Jucătorii lui Dinamo mai primesc și vești bune » Ionuț Negoiță a luat o decizie de urgență, după dezvăluirile Gazetei

Mircea Rednic s-a supărat, după ce Ionuț Negoiță a folosit în alte scopuri banii împrumutați de la „Puriu” // FOTO: Arhivă Gazeta Sporturilor
Mircea Rednic s-a supărat, după ce Ionuț Negoiță a folosit în alte scopuri banii împrumutați de la „Puriu” // FOTO: Arhivă Gazeta Sporturilor

Articol de - Publicat luni, 06 mai 2019 18:21

Dinamo se scaldă din nou în ape tulburi, după informația publicată azi de Gazeta Sporturilor, una care scoate la iveală faptul că Ionuț Negoiță a folosit în alte scopuri banii împrumutați de la antrenorul Mircea Rednic pentru plata salariilor restante ale jucătorilor. 

Dezvăluirile jurnaliștilor GSP.ro nu au rămas fără urmări: azi, conducătorii din „Ștefan cel Mare” le-au promis jucătorilor că marți dimineața li se vor vira în conturi banii pe ultimele două luni!

Pe 15 mai s-ar împlini două luni de când fotbaliștii antrenați de Mircea Rednic nu și-au mai primit salariile. 

„E bătaie de joc!”

Conform surselor Gazetei, oficialii „câinilor” l-au rugat ultima oară pe antrenor să le dea 50.000 de euro pentru plata salariilor jucătorilor. Mircea a virat banii chiar a doua zi, dar Negoiță a decis să lase fotbaliștii neplătiți și să achite din banii lui Rednic niște datorii mai vechi către ANAF. 

Aceleași surse susțin că „Puriul” ar fi reacționat extrem de dur pe holurile birourilor de la RIN, simțindu-se luat la mișto: „E bătaie de joc ce ați făcut cu mine! V-am dat bani pentru a plăti salariile jucătorilor! Vreau să fie liniște la echipă și să am toți fotbaliștii concentrați sută la sută pe fotbal. Nu v-am dat acești bani ca să plătiți voi alte datorii. Din acest moment nu mai vedeți niciun leu de la mine. Să fie clar!”, ar fi tunat Rednic. 

10.000 €de euro pe lună este salariul lui Rednic la Dinamo. Până acum, acesta nu și-a încasat leafa, preferând să o împartă jucătorilor sub formă de prime.

Vezi și:

EXCLUSIV Rednic, tensiuni cu Negoiță! Antrenorul s-a enervat când a aflat ce a făcut patronul cu banii pe care i-a împrumutat: „E bătaie de joc”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
După Dinamo, și FCSB își „schimbă” sigla din viitorul sezon » Cum va arăta
Superliga
După Dinamo, și FCSB își „schimbă” sigla din viitorul sezon » Cum va arăta
A murit celebrul fotbalist al lui Inter, Italia plânge pentru legendarul număr zece
Campionate
A murit celebrul fotbalist al lui Inter, Italia plânge pentru legendarul număr zece
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Stiri extrasport
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Tensiuni la Real Madrid » 2 milioane de semnături pentru excluderea lui Mbappe din cauza iubitei!
Campionate
Tensiuni la Real Madrid » 2 milioane de semnături pentru excluderea lui Mbappe din cauza iubitei!
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Profit.ro
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Premieră după 2002! Chinezul Wu Yize devine campion mondial, după ce l-a învins în frame decisiv pe Shaun Murphy!

Costel Gâlcă, întrebat despre demisie după Rapid - CFR: „Normal să fie frustrați. Vom vedea”


Comentarii (14)
mariuss72
mariuss72  •  06 Mai 2019, 21:44

Noroc cu voi, altfel erau aia neplatiti :))))) Ba, nu stiu cum va mai suporta lumea cu minciunile astea, chiar ne credeti pe toti prosti sau fecesebisti?

valii_sv
valii_sv  •  06 Mai 2019, 19:29

Fraieri sunteti daca mai puneti botul la ce scrie de Dinamo ,Vranceanu sau Apostol ! Acesti domni sunt ,, indragostiti " iremediabil de Rednic si echipa sa !

1745flo
1745flo  •  07 Mai 2019, 12:09
Postat de dinamo_fan pe 06 Mai 2019, 21:05

alta facatura pe aceleasi surse inexistente.

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (14)
Comentează