Alte știri din fotbal
Cadu, mesaj clar după victoria din derby: „E cel mai bun din țară. Acum mă voi duce în Portugalia”
0
Cordea dezvăluie ce s-a întâmplat la vizita lui Ioan Varga: „Ca să nu mai vorbească lumea”
0
Daniel Pancu, exasperat: „Când îl văd, îmi vine să o iau pe partea cealaltă” » A calculat în procente șansele lui CFR la titlu
2
Acuzații după CFR Cluj - U Cluj: „Kovacs duce mâna la buzunar și i-au zis de la VAR să nu-i dea!”
4
Știri din fotbal internațional
Răzvan Lucescu a pierdut incredibil finala Cupei Greciei: PAOK, învinsă în prelungiri de OFI Creta
2
Arsenal - Newcastle 1-0 » „Tunarii” câștigă chinuit și revin pe 1 în Premier League: Arteta s-a descătușat
0
Răsturnare în Manchester City - Southampton, iată prima finalistă a Cupei Angliei!
0
Istorie în vecini! Ludogorets ratează titlul pentru prima oară după 14 ani
1
Lifestyle
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
0
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
4
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
5
„O să îmi pun o poză în lenjerie și o să îmi bubuie Instagramul” » Gluma sportivei numită „cea mai frumoasă din România”
19
MApN explică de ce avioanele Eurofighter nu au doborât drona rusească ...
Libertatea
Gătitul ca în Epoca de Piatră a devenit o modă globală: bucătari din ...
Adevărul
Banca Națională a României, decizie spectaculoasă la 40 de ani de la ...
GSP SPECIAL
Un general român, fost comandant NATO, critică dur neinterceptarea dronei ...
Libertatea
Ca de obicei,articol nesemnat...I se sufla in dos lui 'Iedi',mare scula ,dat afara de CFR dupa,doar,3 meciuri.Lefegii gsp sunt invatati sa scrie ,doar,dupa"dictare',de la sursele lor,incerte si ,mai ales,interesate sa 'arunce' pe piata anumite asa-zise subiecte....
Campionatul trecut, Universitatea dupa parerea multora avea unul din primele 3 loturi si ca joc putea castiga titlul, profitand de erorile lui CFR si FCSB, asa ca locul 3 nu e o mandrie, iar in cupa a contat si norocul ca oricand cand sunt trageri la sorti. Pe parcursul campionatului si mai ales din retur trecut au inceput scaderile de forma fizica si tehnica, datorate acestei *** de antrenor, fost portar 6 luni si pandar la tineretul Italiei unde antrenor era nasul sau, de altfel lumea fotbalistica din peninsula nu-l cunoaste. Calancea fost la nationala, Dimitrov, Screciu, Kelic, Popa de cand a venit, Briceag, Zlatinschi, Burlacu, toti sunt in scadere evidenta. Aparea greseste, atacul nu marcheaza si toate astea fiindca nu are cine sa-i INVETE. In retur pregatirea fizica ii ducea pana in min. 60. Mi-as dori sa vina PITURCA sau D Petrescu chiar cu clauza sa plece cand au alta oferta. Anul trecut cu Petrescu noi terminam pe primul loc cu cel putin 6 pct avans
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Craiova face bine că "strânge rândurile" chiar după două etape de campionat în care a acumulat doar 1 punct. Altă echipă în aceeaşi situaţie se vede deja favorită la titlu iar presa anunţă "tunuri financiare" şi inventează noi superlative pentru fotbalişti mediocri de care nu se interesează nimeni la modul serios. Fotbalul românesc - la nivelul posibilităţilor, la cel al realizărilor dar şi în ce priveşte "declaraţiile publice" - este la un nivel destul de scăzut, pe care Mangia l-a privit de la bun început cu umor, fără să răspundă provocărilor absolut penibile şi descalificante din presă... Mulţi sunt cei care îşi muşcau unghiile la succesele Craiovei şi acum îşi permit, bucuroşi (de ce? chiar aşa...), să lovească într-un antrenor adevărat care nu şi-a clădit statutul profesional pe cumetrii, un om care a demonstrat bun simţ şi echilibru.
Ce-i drept, la Viitorul parca nu arata asa rau Cicaldau, dar in nici un caz nu arata de 1 mil, mi se pare in schimb foarte foarte bun Houri ala pe care l-a adus Hagi in locul lui. Si gratis.
E țeapă dacă nu știi unde să îl joci. E e un mijlocaș coordonator bătăios și cu pase bune. Nu știu dacă îi găsești loc în sistemul 3-4-3, eu nu îl văd jucând în sistemul ăsta.
Foarte corecte observatiile,mai ales in ceea ce-l priveste pe Cicaldau,o teapa de zile mari la care antrenorul nu are niciun "merit".
Ar fi pacat sa fie schimbat Mangia, mi se pare evident ca mai sunt necesare vreo 3 trasnferuri (un atacant central mai solid, un mijlocas central gen Nistor si un mijlocas ofensiv). Cicaldau e slabut, si la propriu si la figurat, nu mi se pare nici suficient de inventiv pt a fi nr 10 si nici suficient de muncitor si tare pe picioare pt a fi un nr 8
Fane,italianul evident ca nu e vreo lumina,dar nu e nici vreun Dica.Si lotul a pierdut din valoare,dar problema e la staff,unde asa cum se practica in Romanica,Rotaru a luat niste autohtoni praf si pulbere,***,adusi tot pe sistemul proptelelor pe la diverse cumetre sau cumetri.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Mangia praz si se rezolva toate problemele la Craiova! :)
se discuta civilizat pana a venit unul din fundul olteniei....
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.