Știri din fotbal internațional
Villarreal - Real Madrid, în runda 21 din La Liga. Mbappe a deschis scorul
0
PSV a evitat un eșec rușinos în prelungiri, după un meci cu desfășurare incredibilă: Dennis Man, schimbat la pauză!
1
Bournemouth - Liverpool 3-2 » Final electrizant pe Vitality Stadium: au înscris golul victoriei în 90+5'!
0
Haos! Suporterii au invadat terenul în timpul meciului și au adunat toate mingile!
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Instructor de schi, despre diferențele între pârtiile românești și cele ...
Libertatea
Groenlanda, într-un schimb complex între SUA, Danemarca și Germania. De ce ...
Adevărul
„Elementar, dragul meu Watson!” » Părintele celui mai celebru detectiv a ...
GSP SPECIAL
Detaliile negocierilor de la Abu Dhabi dintre Rusia și Ucraina. Moscova ...
Libertatea
Datoria *** de pretutindeni este sa denigreze, indiferent pe cine (exceptie facand el)
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Venit-cheltuieli= rezultatul exercitiului contabil, care poate fi profit sau pierdere dupa cum sunt mai mari veniturile sau cheltuielile. Datorii inseamna altceva, este partea de pasive a bilantului, ea poate sa fie catre creditori diversi(actionari, salarii, creditori diversi), bugetul statului, imprumuturi bancare. Nu sunt CFR-ist dar cred ca cine a scris articolul nu prea se pricepe la ce inseamna un bilant contabil si mai ales ca cifrele contabile, daca vrem sa aiba relevanta, trebuiesc detaliate. Datoriile mentionate pot fi cu impact(daca insemna datorii la buget sau salarii) sau pot fi fara impact(daca sunt imprumuturi asociati). La un club de fotbal creantele nu au cum sa fie mari, mai degraba activele fixe(stadion, autocar, jucatori-priviti ca mijloace fixe) contrabalanseaza datoriile mentionate. Asa pe scurt
tinand cont de credibilitatea scazuta a autorului, poate ar fi fost bine sa adauge linkul catre raportul financiar al cfr-ului de pe siteul MF. in clipa aceea nu ar fi fost niciun dubiu in privinta datelor prezentate. in clipa in care se compara datele financiale ale cfr ului cu cele ale fcsb ului, era obligatorie prezentarea datelor financiare si ale clubului fcsb. bineinteles, cu linkul catre raportul financiar de pe site ul MF. asa, de bun simt
Pai asta este realitatea, nu o alta discutie, ca tot ii doriti voi raul unuia care totusi mai investeste in fotbal. Cfr a ijcasat zeci de milioane si Paszkany a lasat clubul pe minus si pe el nu-l injura nimeni, acum sunt ferm convins ca tot el conduce.
asta e subiectul altei discutii. si Steaua va intra in insolventa/faliment daca va fi nevoita sa plateasca alea 37 de milioane. si Dinamo a intrat pentru 16 milioane sau cate au fost, Rapidul pentru mai putni desi in mod normal ai fi spus ca din ce jucatori au vandut si ce bani au luat de la UEFA asa ceva nu se putea. cand banii aia nu sunt reinvestiti in club ci se opresc prin buzunarele baietilor destepti..se alege praful. Otelul e cel mia bun exemplu, a dat faliment dupa cel mai reusit an din istorie.
Eu nu m-aș îngrijora prea tare. Cine nu are datorii, înseamnă că n-are bonitate. Adică nu prezintă încredere:))
N-ai vrea sa ne explici cum a intrat in insolventa un club cu 3 calificari in grupele CL? Ca tot are cineva ceva cu cfr? Acelasi lucru si cu Urziceni si Otelul.
eu vad acolo pierderi de 1.1 milioane de lei/euro ..ca nu se specifica unitatea de valuta.
Cica ardeleni gospodari si ei sunt datori vanduti ,Arpy nu doarme...
Sunteti ofticat pe CFR d-le ??? CFR a revenit in forta si nu pleaca !!!!!!!!!!!!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.