FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

EXCLUSIV Secvențe desprinse din lumea interlopă: amenințări primite de un fotbalist de la FCSB!

Planici, 25 de ani, a semnat cu FCSB un contract pe 4 ani și a costat  300.000 de euro // FOTO: Guliver / Getty Images
Planici, 25 de ani, a semnat cu FCSB un contract pe 4 ani și a costat 300.000 de euro // FOTO: Guliver / Getty Images

Articol de - Publicat miercuri, 30 august 2017 13:03

Sârbul Bogdan Planici (25 de ani) a fost în mijlocul unui scandal uriaş în weekend-ul trecut: preşedintele Vojvodinei a folosit inclusiv ameninţări pentru a-l determina să joace în meciul cu Subotica, 0-5.

Transferul lui Bogdan Planici la FCSB a fost presărat inclusiv cu evenimente desprinse din lumea interlopă. După ce cluburile au ajuns la un acord, fotbalistul a venit la Bucureşti joia trecută şi a semnat contractul.

Ulterior însă, agentul sârb Zvonko Milojkovici, un prieten bun al şefului de la Vojvodina, a solicitat comision, pe care vicecampioana României n-a fost de acord să i-l ofere.

Imediat, preşedintele grupării din Novi Sad a încercat să-i facă probleme lui Planici. A avut o discuţie extrem de tensionată cu acesta, în care a trecut chiar şi la ameninţări: "Dacă nu vii să joci în meciul de campionat, o să ai probleme mari de tot!". Planici însă nu s-a lăsat intimidat şi i-a reamintit fostului său patron: "Am semnat cu Steaua, cum să mai joc pentru Vojvodina?". Stoperul sârb le-a povestit apoi tot dialogul şefilor Stelei.

Fără Planici, Vojvodina a fost spulberată în liga din Serbia: 0-5 cu Spartak Subotica, după ce în primele 6 etape câştigase 5 meciuri şi încasase un singur gol. Suporterii au făcut scandal şi l-au contestat pe preşedinte, căruia i-au cerut socoteală pentru cedarea lui Planici. 

"Speram să ajung mai devreme la Steaua, dar Vojvodina mi-a tot făcut probleme"
Bogdan Planici, după ce a semnat cu FCSB

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (35)
425731240965213
Viorel Chirca  •  31 August 2017, 13:40

daca asa stau lucrurile cu acest planici sau pagubici cum il cheama eu propun sa nu se mai joace liga 1 anul asta ca si asa cu asta fcsb nu mai ia gol asa ca sa i dam titlul fcsb ului inca din 31 august....si mai propun nici campionatul serbiei sa nu se mai dispute ...pai data tot a plecat planici asta .....

105576070159738
Helen White  •  30 August 2017, 18:19
Postat de Nello Milano pe 30 August 2017, 17:04

*** CE SCRII SOLO ELUCUBRATII DE " SEGAIOLO " CINE *** E PLANICI ASTA FARA DE CARE UN POPOR INTREG NU POTE DORMI CA VEZI DOAMNE A FUGIT IN ROMANIA LA FCSB ? E CUMUVA DANI ALVES SI A VENIT INCOGNITO IN ROMANIA ? STII CE *** MAI ***

Costache e bun rinistule . Respect Nicu Badea.

manty_one
manty_one  •  30 August 2017, 17:41

ba natafletilor...fuga pe site-ul echipelor voastre de suflet...dar se pare ca voi nu prea aveti asa ceva...***..ofticatii dreaqqului!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (35)
Comentează