FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR

VIDEO Vacarm de nedescris » Ce s-a întâmplat pe Arena Națională după golul marcat de Florinel Coman

FCSB - CFR Cluj. Florinel Coman a deschis scorul pentru FCSB și a declanșat nebunia pe Arena Națională în minutul 49/ foto:  Raed Krishan (GSP)
FCSB - CFR Cluj. Florinel Coman a deschis scorul pentru FCSB și a declanșat nebunia pe Arena Națională în minutul 49/ foto: Raed Krishan (GSP)

Articol de , , , - Publicat duminica, 14 mai 2023 22:24 / Actualizat duminica, 14 mai 2023 22:39

FCSB - CFR Cluj. Florinel Coman a deschis scorul pentru FCSB și a declanșat nebunia pe Arena Națională în minutul 49.

Cei 42.439 de suporteri roș-albaștri de pe stadion s-au trezit din amorțeala meciului la faza superbă reușită de Coman. Florinel a fost lansat de o pasă genială a lui Darius Olaru, l-a driblat pe portarul Scuffet și a trimis cu stângul în poarta goală.

FCSB - CFR Cluj, comentat live de Adrian Florea, Ovidiu Ioanițoaia și Dan Udrea
FCSB - CFR CLUJ

VIDEO. Explozie de bucurie la golul lui Florinel Coman

Stadionul a explodat pur și simplu când mingea a atins plasa porții din fața Peluzei Nord. Și jucătorii au sărbătorit în mare stil, toți s-au adunat în jurul lui Coman pentru a-l felicita pentru reușită.

În entuziasmul momentului, marcatorul golului roș-albaștrilor și-a dat tricoul jos, iar arbitrul Sebastian Colțescu i-a arătat cartonașul galben.

Nu a contat, bucuria fiind la cote înalte pe cel mai mare stadion al țării. Fanii au fost realmente treziți după jocul modest din primele 48 de minute și au strigat secunde bune „Steaua București”, moment surprins de reporterii GSP prezenți la meci.