FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - DINAMO 3-0

Farul - Dinamo 3-0. Dinamoviștii au fost chemați la galerie, după meci » Ce a urmat

Farul - Dinamo 3-0. Dinamoviștii au mers la galerie la final +17   FOTO
Farul - Dinamo 3-0. Dinamoviștii au mers la galerie la final

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 august 2021 23:30 / Actualizat sambata, 21 august 2021 00:02

Farul - Dinamo 3-0 | După înfrângerea usturătoare de la Ovidiu, dinamoviștii au fost chemați de fani la galerie.

Toate detaliile despre Farul - Dinamo, AICI!

Cei aproximativ o mie de suporteri dinamoviști au cântat alături de jucători și i-au încurajat pe aceștia, în ciuda rezultatului:

+13 FOTO

Capturi Telekom Sport

Și gazdele au mers la galerie, unde au sărbătorit cu suporterii. La meci au asistat 3.500 de spectatori.

✌ Seri de vară ce nu vor fi uitate! 🤜🤛 Peluza Marină - Farul #FarulSuntemToti⚪🔵

Publicată de Farul Constanța pe Vineri, 20 august 2021

Farul - Dinamo 3-0. „Câinii”, năuciți la Ovidiu

Farul a făcut cel mai bun meci al sezonului în fața „câinilor”. Spaniolul Jefte Betancor a dovedit din nou că este un transfer reușit. A deschis scorul în minutul 12, cu un șut plasat din interiorul careului.

Imediat după pauză, Jefte s-a înscris în cursa pentru reușita sezonului. A punctat cu o lovitură din propria jumătate. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 57, de George Ganea, în ciuda ocaziilor imense ratate de constănțeni.

Farul se instalează confortabil pe loc de play-off în Liga 1. Este pe 4, cu 11 puncte obținute în 6 runde. Are o apărare de invidiat, un singur gol încasat. De cealaltă parte, Dinamo rămâne cu 6 puncte, obținute împotriva celor două formații din Ilfov, Voluntari și Clinceni.

Emisiunea GSP Live după Farul - Dinamo 3-0:

Farul - Dinamo 3-0

Suntem GSP LIVE! Farul o învinge pe Dinamo, la Constanța, scor 3-0 Fostul antrenor al celor două formații, Ion Marin, analizează duelul din această seară. Scrie-ne părerea ta și noi o citim în direct.