FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - DINAMO

Gol de la 55 de metri în Farul - Dinamo! Eroarea care a făcut posibilă reușita

Farul - Dinamo | În minutul 54, Jefte Betancor, atacantul gazdelor, a reușit un gol din propria jumătate! +13   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 august 2021 22:53 / Actualizat sambata, 21 august 2021 00:52

Farul - Dinamo | În minutul 54, Jefte Betancor, atacantul gazdelor, a marcat din propria jumătate!

Toate detaliile despre Farul - Dinamo, AICI!

De la 55 de metri, „vârful” spaniol, transferat în această vară de dobrogeni de la FC Voluntari, a lansat un trasor splendid. Totuși, mingea nu intra în plasă dacă Mihai Eșanu, portarul „câinilor”, nu aluneca înainte.

Golul va candida probabil la reușita campionatului. Eșanu a fost extrem de afectat de gol și a dus mâinile la față după reușita lui Jefte.

+9 FOTO

Capturi Telekom Sport

Farul - Dinamo. Gol superb reușit de Jefte Betancor!

Tot Jefte a deschis scorul la Ovidiu. Atacantul lui Hagi a finalizat o acțiune superbă a constănțenilor în minutul 12. „Execuție de jucător bun, execuție de atacant! Așa șutează un jucător inteligent! Hagi a făcut o afacere foarte bună cu el”, declara Ionel Dănciulescu la pauză.