FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - DINAMO

foto Emoții pentru Dinamo: a dat pasă de gol și a ieșit accidentat!

Accidentare și înlocuire Georgi Milanov în Farul - Dinamo +21   FOTO
Accidentare și înlocuire Georgi Milanov în Farul - Dinamo

Articol de , , - Publicat luni, 12 februarie 2024 20:30 / Actualizat luni, 12 februarie 2024 23:07

Farul - Dinamo // Georgi Milanov, 31 de ani, extrema dreaptă a „câinilor”, a acuzat dureri la coapsă în finalul primei părți. El a primit îngrijri medicale și a revenit pe teren pentru restul reprizei.

Milanov a reînceput meciul pe teren și a contribuit la faza golului din minutul 48, reușita lui Dennis Politic, dar nu a rezistat decât 10 minute și a cerut înlocuire.

Kopic l-a trimis în teren în locul bulgarului pe „decarul” spaniol Dani Iglesias.

+17 FOTO

Milanov dăduse o pasă de gol la prima reușită a meciului, cea a lui Velkovski.

Cum a apărut Kopic la meciul cu Farul: detaliul observat de reporterii GSP pe brațul antrenorului lui Dinamo

Zeljko Kopic (46 de ani), antrenorul lui Dinamo, a apărut la meciul cu Farul cu un detaliu inedit pe braț.

Croatul a purtat o banderolă alb-roșie, cu sigla lui Dinamo:

Zeljko Kopic, banderolă specială cu sigla lui Dinamo la meciul cu Farul
Zeljko Kopic (46 de ani), antrenorul lui Dinamo
Farul - Dinamo, banderola cu sigla „câinilor” pe brațul antrenorului Kopic
+6 FOTO

Acest detaliu se practică în campionatul Portugaliei, unde antrenorii sunt deseori văzuți pe margine cu banderole în culorile echipelor pe care le pregătesc, de exemplu Sergio Conceicao la Porto:

Emoții pentru Dinamo: a dat pasă de gol și a ieșit accidentat!

Primele declarații ale celui mai nou transfer de la Dinamo: „Pot promite că vom rămâne în Liga 1”
DINAMO
Dinamo mai vrea un singur jucător! Ce a dezvăluit Andrei Nicolescu înainte de meciul cu Farul