FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - FCSB 0-4

Greșeală uriașă a lui Aioani în Farul - FCSB » „Assist” pentru Florin Tănase

Marian Aioani, înainte de degajarea „buclucașă” // foto: captură DigiSport +22   FOTO
Marian Aioani, înainte de degajarea „buclucașă” // foto: captură DigiSport

Articol de GSP - Publicat luni, 25 aprilie 2022 23:10 / Actualizat luni, 25 aprilie 2022 23:17

Marian Aioani (22 de ani), portarul celor de la Farul, a comis o eroare decisivă în minutul 67 al meciului cu FCSB, scor final 0-4.

Portarul Farului, pus serios la treabă până în acel moment, a încercat să schimbe partea cu o degajare lungă. Fără a avea adversar în apropiere, Aioani a trimis exact pe pieptul lui Florin Tănase, aflat la aproximativ 20 de metri de poartă.

Reacția unui jurnalist GSP la cele întâmplate în Farul - FCSB: „Gest de amator din partea lui Hagi, nu mă așteptam!”
farul - fcsb

Gafă uriașă a lui Marian Aioani în Farul - FCSB 0-4

Căpitanul lui FCSB a preluat, a pus mingea pe suprafața de joc și a șutat din prima în poarta goală.

Farul - FCSB // foto: Raed Krishan
+18 FOTO

A fost golul care a completat hat-trick-ul lui Florin Tănase, cel care reușise să deschidă scorul în minutul 24 și să majoreze avantajul roș-albaștrilor la 3 în minutul 40, din penalty.

Aioani, care a încasat 4 goluri, a reușit să intervină salvator de mai multe ori pe parcursul meciului.

Veste proastă pentru FCSB înaintea meciului cu Farul: „Are fractură!”