FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - FCSB

video Reacția unui jurnalist GSP la cele întâmplate în Farul - FCSB: „Gest de amator din partea lui Hagi, nu mă așteptam!”

Reacția unui jurnalist GSP la cele întâmplate în Farul - FCSB: „Gest de amator din partea lui Hagi, nu mă așteptam!” +22   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 25 aprilie 2022 22:45 / Actualizat joi, 28 aprilie 2022 17:09

Gică Hagi l-a schimbat pe Damien Dussaut în minutul 42 în Farul - FCSB.

Decizia antrenorului constănțenilor a venit la câteva minute după ce Dussaut l-a faultat în careu pe Florinel Coman, iar Florin Tănase a dus scorul la 3-0 pentru FCSB, din penalty-ul acordat.

Veste proastă pentru FCSB înaintea meciului cu Farul: „Are fractură!”
FARUL - FCSB

Fundașul dreapta francez a părut depășit total în cele 42 de minute petrecute pe teren și a fost înlocuit cu Boboc.

Schimbarea făcută chiar înainte de pauză a fost comentată la GSP Live de jurnalistul GSP Alexandru Barbu:

„Mi se pare un gest de amator din partea lui Hagi, nu mă așteptam să facă o astfel de schimbare, pe care, dacă o vedeam la FCSB, săream toți: „Domnule, Becali chiar își bate joc de echipa asta!”. De ce să îl schimbi în minutul 42, ce se mai poate întâmpla în acele 3 minute, până la pauză? Oricum e 3-0.

Ok, a greșit, dar în primul rând e vina ta, tu l-ai băgat pe teren și îl scoți doar ca să... ce? Să-l faci de râs? Să arăți: „El e de vină!”, când de fapt tu poate că ești de vină că l-ai băgat. Dussaut și Mladen... absolut catastrofali”, a spus jurnalistul Gazetei.

Jenantă prestația Farului [în prima repriză]. Inexplicabil cum poți să arăți așa în play-off, pe teren propriu. Mai ales că Farul e recunoscută pentru faptul că e greu de învins acasă.

Ok, lipsește Jefte, nu mă așteptam să câștige, să joace mai bine decât FCSB sau să scoată un punct, dar nici chiar așa! Nu am văzut-o pe Mioveni sezonul acesta să arate atât de rău cu FCSB, pe Chindia, Voluntari, Argeș... Farul a făcut cea mai proastă repriză a sezonului!

- Alexandru Barbu, jurnalist GSP

Farul Constanța - FCSB, meci din etapa 6 a play-off-ului Ligii 1, s-a încheiat cu scorul de 4-0. Au marcat: Fl. Tănase 24, 40 - din penalty, 67 și Olaru 34.

Farul - FCSB // foto: Raed Krishan
+18 FOTO

Echipele de start la Farul - FCSB:

FARUL: Aioani - Dussaut, Larie (cpt.), Mladen, De Nooijer - Radaslavescu, Artean, Grameni - G. Iancu, Moldoveanu, Pitu
REZERVE: Brănescu, Boboc, Danuleasa, Borza, Martinovic, Purece, Ciobanu, Omoh, Sali
ABSENȚI: Ad. Petre (suspendat), Jefte (accidentat), Nedelcu (fără drept de joc)
ANTRENOR: Gheorghe Hagi

FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu, I. Cristea, Miron, Radunovic - Olaru, Șut, Fl. Tănase (cpt.) - Cordea, Fl. Coman, Oct. Popescu
REZERVE: Vlad, Perianu, Oaidă, Edjouma, Dumiter, I. Stoica, V. Gheorghe, Musi, Mamut
ABSENȚI: Panțâru, C. Achim, Vinicius (accidentați)
ANTRENOR: Toni Petrea