FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - CSU CRAIOVA

FOTO Faza care l-a făcut pe Hagi să țipe la Bîrsan: „Ăsta nu e penalty?!”

Articol de - Publicat duminica, 27 august 2023 22:19 / Actualizat duminica, 27 august 2023 22:26

Prima repriză a meciului Farul - Universitatea Craiova (2-0 la pauză) a oferit și un moment încins. Gică Hagi a cerut penalty, a țipat la arbitrul Marcel Bîrsan și s-a ales cu un cartonaș galben.

Farul a fost clar mai bună în prima repriză a duelului de la Ovidiu, a dus des mingea în preajma careului advers. Un astfel de moment a produs și prima fază controversată, un penalty cerut de campioni.

Hagi a cerut penalty în duelul cu Universitatea Craiova

În minutul 13, Adrian Mazilu a pătruns în careul advers. A încercat să treacă pe lângă Zajkov, dar fundașul central al oaspeților a protejat mingea. Mazilu l-a lovit în picior, chiar în momentul în care se pregătea să șuteze.

Faza care l-a făcut pe Hagi să țipe la Bîrsan: „Ăsta nu e penalty?!”

„Centralul” Marcel Bîrsan a lăsat jocul să continue. A avut o poziție bună, a controlat faza și nu a avut nevoie de intervenția VAR.

Gică Hagi nu a fost de acord cu decizia, a protestat vehement și a țipat către Bîrsan: „Ăsta nu a fost penalty?!”. „Regele” s-a ales cu un cartonaș galben.

VAR la golul de 1-0

Louis Munteanu a deschis scorul într-o fază în care oaspeții au cerut ofsaid. Fotbaliștii Universității au considerat că atacantul era în afara jocului în momentul devierii lui Vînă, dar nu a fost cazul. După consultarea VAR, reușita a fost validată.

VIDEO CU GOLUL. Louis Munteanu, execuție perfectă din lovitură liberă în minutul 35

Marius Șumudică a spus totul de la tratativele cu Mititelu: „Stai, bă, băiatule! Am rămas perplex!” » Patronul FCU i-a răspuns dur: „Budescu te-a făcut antrenor!”

Vali Gheorghe și-a găsit echipă în Superligă » Poate veni în locul atacantului plecat la negocieri în Arabia Saudită

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!