FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - CLINCENI

FOTO Probleme în CFR Cluj - Clinceni » Portarul s-a ales cu arcada spartă

În minutul 23 al meciului CFR Cluj - Academica Clinceni, Mario Rondon, atacantul campioanei, i-a spart arcada lui Octavian Vâlceanu, portarul ilfovenilor. +9   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 18 aprilie 2021 19:15 / Actualizat duminica, 18 aprilie 2021 19:57

Angajat în profunzime de Păun, Rondon a ajuns al doilea la minge în duelul cu Vâlceanu. Goalkeeperul Academicii a prins balonul, iar brazilianul din atacul „feroviarilor” l-a lovit cu genunchiul în zona arcadei. Mario Rondon a văzut cartonașul galben pentru această intrare.

Rondon i-a spart arcada lui Vâlceanu

Vâlceanu a sângerat puternic. Staff-ul medical al oaspeților a intervenit prompt, i-a aplicat un bandaj, care însă nu a rezistat decât câteva zeci de secunde, fiind imediat înroșit. Partida a fost întreruptă din nou pentru aproximativ un minut, timp în care medicii i-au schimbat pansamentul portarului.

Momentul este surprins exact de către fotoreporterul GSP prezent la meci, Raed Krishan:

+5 FOTO

Valeriu Iftime ripostează: „Cei care ne suspectează de prietenie cu FCSB sunt «depășiți»” + Are o favorită surpriză la titlu!

EXCLUSIV Se naște o nouă mare rivalitate în play-off? Replica șefilor lui Sepsi: „Nu suntem ciobani! M-a dezamăgit”