FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - GAZ METAN

FOTO » Faze controversate în FC Botoșani - Gaz Metan » Cum s-a descurcat arbitrul

În prima repriză a meciului FC Botoșani - Gaz Metan Mediaș, brigada condusă de Lucian Rusandu a avut de gestionat mai multe momente controversate.

Articol de GSP - Publicat luni, 15 februarie 2021 18:27 / Actualizat luni, 15 februarie 2021 19:59

În minutul 36, „centralul” din Sfântu Gheorghe le-a refuzat moldovenilor un penalty, la duelul purtat în careu de Butean și Mihai Roman. Jucătorul moldovenilor a fost lovit în piciorul stâng, însă tot el a văzut „galben”, pentru proteste.

Până la pauză, Botoșani a marcat, însă golul nu a fost validat, întrucât Al Mawas a fost semnalizat în poziție de ofsaid. Deși la limită, decizia brigăzii conduse de Rusandu pare corectă în acest caz.

Nici actul secund nu a început într-o notă mai liniștitoare pentru arbitri. Rusandu a dictat ușor un penalty pentru gazde în minutul 48, când șutul lui Papa a fost blocat cu mâna de Velisar. Keyta a deschis scorul pentru FC Botoșani de la 11 metri.

Urmărește AICI desfășurarea meciului FC Botoșani - Gaz Metan!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”