FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - FCSB 0-0

FC Argeș - FCSB 0-0 » FCSB se încurcă la Pitești și poate pierde locul 1! Clasamentul actualizat

FC Argeș - FCSB +48   FOTO
FC Argeș - FCSB

Articol de , , - Publicat marti, 26 ianuarie 2021 19:45 / Actualizat marti, 26 ianuarie 2021 21:46

FCSB nu a reușit să se impună la Pitești și a obținut doar un punct cu FC Argeș după o remiză albă.

Programul + rezultatele rundei #19 din Liga 1

Pe un teren acoperit de un covor de zăpadă, „roș-albaștrii” nu și-au putut face jocul cu FC Argeș. Echipa lui Toni Petrea a început meciul excelent și a avut câteva ocazii bune în primele minute, dar tabela a rămas nemodificată. Ocaziile au continuat să curgă de ambele părți. Dennis Man a trimis mingea în bară în minutul 9, iar șutul lui Cristi Dumitru a fost blocat de Andrei Vlad în minutul 13.

Cea mai mare ocazie a gazdelor a venit în minutul 19, atunci când portarul lui FCSB a avut o intervenție providențială la lovitura de cap a lui Mediop.

Repriza secundă a continuat în același ritm, cu multe ocazii și cu FCSB mai periculoasă. Florinel Coman, Dennis Man și Darius Olaru au trecut pe lângă deschiderea scorului, dar au fost blocați de fiecare dată. Cea mai mare ocazie a actului secund a venit în minutul 63, când Florinel Coman a zguduit bara cu un șut din lovitură liberă.

+44 FOTO

FCSB nu a reușit să marcheze și pleacă de la Pitești cu un singur punct. Echipa lui Toni Petrea ajunge la 42 de puncte, iar CFR Cluj are șansa să preia șefia în Liga 1 cu o victorie joi cu Astra Giurgiu!

FC Argeș rămâne pe 12, cu 19 puncte, 8 dintre acestea obținute în ultimele 4 partide!

Clasament Liga 1

FC Argeș - FCSB 0-0

Live + Statistici

FC Argeș - FCSB, echipe de start

FC Argeș: Greab - Tofan, Maric, Deslandes, Mușat - Meza Colli, I. Șerban II - Drăghici, Palic, Cr. Dumitru - Mediop
Rezerve: Micle, Barbu, Grecu, Honciu, Maes, Malele, Năstăsie, Șerbănică, Turda
Absenți: Panait
Antrenor: Mihai Ianovschi

FCSB: Vlad - Ov. Popescu, Cristea, Miron, Radunovic - Șut, Olaru, Fl. Tănase - Man, Oct. Popescu, Coman
Rezerve: Straton, Crețu, Soiledis, Perianu, Simion, Vînă, Buziuc, Oaidă, Fulga
Absenți: L. Filip, (accidentat), Panțîru (indisponibil)
Antrenor: Toni Petrea

Stadion: „Nicolae Dobrin” (Pitești)
Arbitru: Iulian Dima / A1: Bogdan Gheorghe, A2: Marius Marchidanu

UPDATE 19:43

Observatorul e pe teren și discută cu arbitrul de rezervă despre starea gazonului. Împreună cu restul brigăzii de arbitri au decis că partida se poate juca!

UPDATE 18:00

Stadionul din Trivale e acoperit de zăpadă și temperatura la Pitești se apropie de 0 grade Celsius. Organizatorii se străduiesc să curețe terenul, au început cu 2h înainte de meci, pentru ca partida să se poată juca:

+44 FOTO

Imagini video filmate la stadion la ora 18:00

VIDEO Jean Vlădoiu: „Nu mă așteptam să obținem rezultate așa bune într-un timp atât de scurt”

Citește mai multe știri din Liga 1:

FCSB, ofertă-record din Serie A pentru Dennis Man! Răspunsul dat de Gigi Becali

Dan Petrescu, transfer de urgență din Liga 1 după înfrângerea cu Fenerbahce! Îi „fură” lui Becali un jucător cu un milion de euro