FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - POLI IAȘI 2-1

FC Argeș - Poli Iași 2-1. VIDEO Malele își poartă echipa spre play-off! Clasamentul ACUM

FC Argeș - Poli Iași, live pe GSP.ro

Articol de GSP - Publicat luni, 08 martie 2021 19:00 / Actualizat luni, 08 martie 2021 21:51

FC Argeș a învins-o Poli Iași, scor 2-1, și speră în continuare la un loc de play-off în Liga 1.

Rezultatele etapei 26 din Liga 1, AICI

FC Argeș a trecut peste eșecul categoric de runda trecută, 0-5 cu CFR Cluj. Piteștenii au deschis rapid scorul. Frăsinescu a comis o gafă impardonabilă în minutul 6, când l-a doborât în careu pe Meza Colli. Golgeterul Cephas Malele a transformat cu siguranță. Tot el a semnat și reușita de 2-0, în al doilea minut al reprizei secunde. A preluat între apărătorii centrali adverși, șutat la colțul scurt și a ajuns la 10 reușite stagionale.

Duranovic, atacantul oaspeților, a stabilit rezultatul final în minutul 88, când a șutat slab din 4 metri, dar i-a păcălit pe apărătorii adverși.

FC Argeș - Poli Iași 2-1. Piteștenii vor în play-off

FC Argeș urcă până pe locul 8 în Liga 3, cu 33 de puncte, la 4 lungimi de play-off. Poli Iași rămâne ultima în Liga 1. Moldovenii au 11 meciuri consecutive fără victorie, perioadă în care au obținut doar două puncte.

Clasament Liga 1:

FC Argeș - Poli Iași 2-1

FC Argeș - Poli Iași, echipe de start:

FC Argeș: Greab - Tofan, Turda, Maric, N. Mușat - Meza Colli, I. Șerban - Drăghici, A. Palic, C. Dumitru - Malele
Rezerve: Micle, Boldor, Deslandes, R. Grecu, Honciu, Maes, Năstăsie, Pablo de Lucas, Mediop Antrenor: Mihai Ianovschi

Poli Iași: Brănescu - Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Bușu - R. Popa, Gaitan, D. Flores - A. Stan, Duranovic, A. Calcan
Antrenor: Marian Rada

Citește mai multe știri din Liga 1:

MM Stoica, după jocul cu Gaz Metan: „Nu țin minte vreun alt meci în care FCSB să câștige astfel!”

Și-a anunțat retragerea la finalul meciului de pe Arena Națională: „E greu să pierzi în ultimele minute”