FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - U CLUJ

FOTO „ROȘU” direct în FC Argeș - U Cluj! Mladinovici a rupt echilibrul în minutul 39

„Centralul” Horia Mladinovici // foto: Raed Krishan +13   FOTO
„Centralul” Horia Mladinovici // foto: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 iulie 2022 19:22 / Actualizat vineri, 29 iulie 2022 19:49

Florin Ilie (30 de ani), unul dintre stoperii lui U Cluj, a fost eliminat în minutul 39 al meciului cu FC Argeș. La 4 minute distanță, piteștenii au înscris pentru 1-1.

Prima repriză a meciului din Trivale a fost presărată cu faze la limită. Una dintre acestea s-a petrecut în minutul 38, când Florin Ilie, fundașul central al celor de la U, a urmărit o minge centrată în careul lui FC Argeș.

Neatent, Ilie a ridicat periculos de mult piciorul drept, lovindu-l pe Alexandru Ișfan în spate în loc să prindă balonul.

+9 FOTO

„Roșu” direct în FC Argeș - U Cluj

„Centralul” Horia Mladinovici a fluierat, iar în următorul minut a observat efectele intrării lui Ilie asupra spatelui lui Ișfan și a scos din buzunar cartonașul roșu. Cel mai probabil, în prealabil au existat și consultări cu arbitrii din camera VAR.

Ilie a părăsit terenul în minutul 39, iar 4 minute mai târziu FC Argeș a egalat chiar prin Ișfan, care a înscris cu capul dintre doi oponenți.

Pentru a reface linia defensivă de 4, Erik Lincar l-a „sacrificat” pe mijlocașul lateral Florin Purece, pe care l-a înlocuit cu stoperul Andrei Pițian.

Daniel Niculae are încredere maximă într-un jucător de la Rapid: „Va fi cel mai bun din România, va ajunge și la națională”