FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI

CORESPONDENȚĂ GSP DIN TURCIA FC Voluntari, incomodată de vreme și arbitru » Tamaș s-a certat cu centralul la pauză

Articol de , - Publicat luni, 10 ianuarie 2022 16:53 / Actualizat luni, 10 ianuarie 2022 19:31

FC Voluntari a început cu o victorie 2022! Ilfovenii au trecut ușor de Darica Genclerbirligi, 3-0. Tamaș s-a luat de arbitru, dar s-au împăcat la pauză, în timp ce Fulop și-a speriat colegii la ultimul gol

Surpriza campionatului, FC Voluntari, a început cu dreptul anul, câștigând fără emoții primul amical din cantonamentul din Turcia. Ilfovenii au trecut lejer de Darica Genclerbirligi, echipă din Liga a treia Turcia, scor 3-0.

A refuzat-o pe Luana, l-a ales pe Giovanni! » Sorescu și-a riscat locul la Dinamo ca să îi aibă pe frații Becali ca reprezentanți
DINAMO

Meciul n-a fost unul lipsit de nervi și emoții însă. În prima repriză, "centralul" i-a enervat pe români, exasperați de deciziile repetate împotriva lor:

„Înțeleg acel 5% pe care îl dau gazdelor, fiind din Turcia, dar aici parcă a sărit mai mult de 5%", a zis amuzat Ciobotariu la finalul jocului.

Pentru ilfoveni au marcat Briceag (27), cu un șut de la mare distanță, deviat de un jucător turc. În a doua parte Lorand Fulop a reușit „dubla" (61 și 85). La a doua reușită și-a speriat puțin colegii, a alunecat în afara terenului și i-a rămas piciorul blocat sub gardul din jurul terenului.

„Am avut noroc, puteam să mă accidentez", a explicat jucătorul. Turcii au avut un penalty la 1-0, apărat însă de Râmniceanu.

Liviu Ciobotariu: „Înțeleg acel 5% pe care îl dau gazdelor, fiind din Turcia, dar aici parcă a sărit mai mult de 5%„

Voluntari în repriza 1: Râmniceanu - Meleke, Tamaș, Andreș - Costin, Droppa, Golan, I.Gheorghe (cpt), Briceag - Tehe, Angelov

Voluntari în repriza 2: Popa - D.Ciobotariu, Achim, Armaș (cpt) - Costin, F. Bălan, Tavares, Fulop, A.Vlad - Merloi, Nemec

EXCLUSIV Ticăloșii fără glorie » Povestea celui mai dur cuplu de fundași centrali din istoria Ligii 1: „Ne loveau încă de pe tunelul întunecat. Era îngrozitor”

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”