FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - CLINCENI 3-3

VIDEO. FC Voluntari - Clinceni 3-3 » 6 goluri în derby-ul Ilfovului! Clasamentul actualizat

FC Voluntari și Academica Clinceni au remizat, scor 3-3, în primul meci al rundei cu numărul 12 din Liga 1.

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 decembrie 2020 00:31 / Actualizat vineri, 04 decembrie 2020 19:12

Programul etapei #12 din Liga 1

Oaspeții au început foarte bine jocul și conduceau cu 2-0 după primul sfert de oră. Voluntari a revenit însă nesperat, iar în minutul 33 tabela arăta 2-2, după două penalty-uri controversate dictate de Iulian Călin

Spre final, golul lui Rusescu părea că aduce a 5-a victorie consecutivă pentru Clinceni, dar Ion Gheorghe s-a opus. Mijlocașul a marcat în prelungiri și a stabilit scorul final al meciului, 3-3.

Voluntari obține astfel o remiză în condiții speciale. Cu 13 jucători testați pozitiv la coronavirus, echipa nu s-a putut baza astăzi nici pe Mihai Teja, infectat și el cu COVID-19. În iarbă a coborât Ioan Andone, președintele clubului.