FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - DINAMO 2-1

Liviu Ciobotariu, despre „remontada” cu Dinamo: „Am avut și probleme”

FC Voluntari - Dinamo 2-1. Liviu Ciobotariu, antrenorul ilfovenilor, și-a adus echipa până pe locul 4, la egalitate de puncte cu Universitatea Craiova, ocupanta poziției a 3-a. +39   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 22 noiembrie 2021 22:45 / Actualizat luni, 22 noiembrie 2021 23:14

„A fost un joc foarte greu. Am întâlnit Dinamo, ne-a pus multe probleme, în special pe contraatac. Așa am primit și golul. Sunt bucuros că am revenit de la 0-1, îi felicit pe jucători pentru revenire. Suntem într-o formă bună, e lucrul care mă bucură cel mai mult”, a spus Ciobotariu la final.

Apărarea lui Dinamo a fost bine organizată. Am avut răbdare, am construit bine și am câștigat în cele din urmă”, a mai spus antrenorul.

Despre play-off, Ciobi a precizat: „Drumul e lung, lupta e strânsă. Mă bucură însă că avem un joc solid, ne dă speranțe”.

Igor Armaș: „Este o victorie foarte mare pentru noi”

Dinamo, fără victorie de la revenirea lui Mircea Rednic

Deian Sorescu a deschis scorul în minutul 5 cu o execuție superbă. Torje a înălțat o minge peste fundașii ilfovenilor, balonul a ajuns la Sorescu, iar jucătorul „câinilor” a semnat o finalizare spectaculoasă: din voleu, Deian a plasat perfect la colțul lung!

Avantajul oaspeților nu a durat decât până în minutul 19, când Vadim Rață a transformat din fața porții centrarea primită de la Ricardinho.

Dinamo, fără victorie în Liga 1 din 2 august, a fost răpusă de Ion Gheorghe, un produs al „câinilor”. În minutul 65, mijlocașul a profitat de respingerea greșită a lui Gluhakovic și l-a judecat la „scurt” pe Iliev.

Dinamo rămâne penultima în Liga 1, la 6 puncte de de primul loc de baraj și la 8 lungimi în urma poziției care i-ar permite 100% rămânerea în Liga 1. Dincolo, FC Voluntari, revelația acestui sezon, urcă pe 4 și o egalează pe Universitatea Craiova la puncte (28).

Cele mai tari imagini din FC Voluntari - Dinamo:

+35 FOTO

Clasamentul actualizat din Liga 1:

Citește mai multe știri de actualitate:

Debut de coșmar! Noul jucător al lui Dinamo a gafat la ambele goluri » Rednic l-a schimbat
FC Voluntari - Dinamo 2-1