FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FCSB 2-2

FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Mihai Teja a explicat de ce a făcut toate schimbările până în minutul 46 + Ce a pățit Moruțan și ce se întâmplă cu Pintilii

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 martie 2019 21:09

Mihai Teja, 40 de ani, antrenorul FCSB, a vorbit despre partida dintre FC Voluntari și FCSB, scor 2-2, și a explicat de ce a riscat la pauză și a făcut și ultimele două schimbări, după ce în prima repriză l-a trimis în teren pe Stoian în locul lui Pintilii, accidentat.

„Am întâlnit un adversar bun. Am intrat bine în joc, apoi am luat piciorul de pe accelerație, deși controlam jocul. După ce am luat gol, am căzut din punct de vedere psihic. La pauză, prin introducerea celor doi jucători, am revenit și am marcat. A fost un meci deschis.

Era normal să risc cu acele schimbări, eram conduși. Cred că am riscat cu doi jucători, Gnohere și Moruțan, care au intrat însă foarte bine pe partea ofensivă. Spre final, Moruțan mi-a cerut schimbare pentru că a spus că-l doare ceva, dar nu s-a mai putut face”, a declarat Mihai Teja la Look Sport.

...despre situația lui Mihai Pintilii„Încă nu știu starea lui Pintilii, că n-am apucat să vorbesc cu doctorul. Vom vedea mâine după controlul medical. Sperăm să nu fie ceva grav. Sperăm să fie doar o contractură”

...despre revenirea lui Adrian Stoian: „Stoian a intrat bine, eu am încredere în el. Cu siguranță ne va ajuta”