FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FCSB 2-2

FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Statistică incredibilă: s-a întâmplat în 21 de meciuri ale FCSB-ului în acest sezon + schimbările de la pauză i-au revitalizat pe steliști

Mihai Teja i-a introdus la pauză pe Harlem Gnohere și Olimpiu Moruțan // FOTO: GSP

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 martie 2019 20:03

FCSB a avut mari probleme și a fost condusă la pauză de FC Voluntari, scor 1-2. Așa cum era de așteptat, repriza secundă a adus schimbări în echipa lui Mihai Teja. În final, s-a terminat 2-2.

Nu mai puțin de două schimbări au fost făcute la pauză: Harlem Gnohere și Olimpiu Moruțan au fost trimiși pe teren în locul lui Florentin Matei, respectiv Mihai Roman.

Per total, s-a făcut minimum o schimbare la pauză în 21 dintre cele 26 de meciuri ale FCSB-ului din acest sezon, cu Nicolae Dică și Mihai Teja pe bancă!

Rezultatele modificărilor lui Teja s-au simțit în doar câteva minute: Harlem Gnohere a gestionat excelent o fază și i-a pasat decisiv lui Ioan Hora, care a finalizat nemilos și a înscris golul de 2-2, în minutul 48.

Gnohere gestionează excelent o fază, îi pasează lui Hora, iar FCSB restabilește egalitatea / Captură TV Telekom Sport

VIDEO cu golul lui Ioan Hora și pasa francezului Harlem Gnohere

Chirilă nu e de acord

În urmă cu 5 zile, în direct la emisiunea GSP Live, antrenorul Ionuț Chirilă a taxat în termeni duri desele schimbări care se fac la FCSB după 45 de minute - Detalii, AICI

„O echipă puternică nu face schimbări. Ați văzut-o pe Barcelona să procedeze așa? O echipă care procedează așa nu e puternică! Dacă jocul funcționează, de ce să faci schimbări la pauză?

O echipă care face schimbări la pauză nu-și găsește cadența, nu are o partitură tactică bine pusă la punct și nu are o filosofie de joc câștigătoare. FCSB e în căutări de 3 ani pentru că nu reușește să câștige titlul”, a afirmat Ionuț Chirilă, la GSP Live.

Vezi și: FC VOLUNTARI - FCSB // VIDEO+FOTO Jucătorii oaspeților au cerut ofsaid la golul lui Igor Armaș