FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - GAZ METAN 3-1

VIDEO + FOTO FC Voluntari - Gaz Metan 3-1 » Trupa lui Ciobotariu, tot mai aproape de play-off

Articol de - Publicat sambata, 29 ianuarie 2022 15:52 / Actualizat sambata, 29 ianuarie 2022 15:52

FC Voluntari a câștigat pe teren propriu meciul cu Gaz Metan, 3-1, și continuă să-și consolideze locul 3 din Liga 1.

Elevii lui Liviu Ciobotariu au început are meciul și după 21 de minute aveau 2-0. În minutul 2, Vadim Rață a deschis scorul cu o execuție spectaculoasă. Acesta a primit o minge la mingea careului și a șutat din prima, din voleu, trimițând balonul sub bară.

În minutul 21, Adam Nemec a punctat pentru a 5-a oară în acest sezon. Atacantul a marcat cu un șut de la marginea careului. În finalul primei reprize, Gaz Metan a redus din diferență. Irobiso a profitat în minutul 45 de o gafă a portarului Mihai Popa, care a degaja greșit, și a marcat de la 6 metri.

FOTO Cele mai tari imagini din FC Voluntari – Gaz Metan

+24 FOTO

După pauză, Gaz Metan nu a avut forța să egaleze. Mai mult, FC Voluntari a punctat încă o dată. Intrat în minutul 60, Budescu a centrat perfect după 6 minute pentru Denis Ciobotariu, care a marcat cu capul, de la 6 metri, și stabilit scorul final.

După această victorie, FC Voluntari are 41 de puncte în 23 de partide. Gaz Metan rămâne pe 13, cu 23 de puncte.

FC Voluntari - Gaz Metan 3-1

FC Voluntari - Gaz Metan » Echipele de start

FC Voluntari: Popa – Ciobotariu, Tamaș, Armaș, Briceag – Meleke, Rață – Cr. Costin, L. Fulop, I. Gheorghe – Nemec
Rezerve: Râmniceanu, Achim, Budescu, Golan, Ilie, Lopes, Merloi, Helder, Ricardinho
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Gaz Metan: Vâlceanu – Moura, Kanda, Horj, Dobrescu – Grădinaru, Lixandru, Filip, Junior, Trif
 –Irobiso
Rezerve: Iancu, Buzbuchi, Avram, Chamed, Costea, Gaspar, Harfas
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Anghel Iordănescu (Voluntari)
Arbitru: Costreie Sorin (Buftea) / A1: Badea Marius (Râmnicu Vâlcea); A2: Vişan Florian Alexandru (Galaţi)

Citește mai multe știri din Liga 1:

Cristian Bălgrădean a semnat! Unde va juca până în 2024

Mărul discordiei la Dinamo » Mureșan îl lasă să plece, Zăvăleanu se opune!

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”