FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - FC VOLUNTARI 0-2

VIDEO FC Voluntari, victorie vitală în deplasarea de la Iași » Meci cu două goluri și două eliminări! Clasamentul ACUM

Poli Iași - FC Voluntari 0-2 FOTO: Captură @Look Sport

Articol de GSP - Publicat luni, 01 martie 2021 19:30 / Actualizat luni, 01 martie 2021 19:31

FC Voluntari s-a impus în deplasarea de la Poli Iași scor 2-0, prin „dubla” bulgarului Antoni Ivanov (25 de ani).

Iflovenii și-au arătat intențiile ofensive încă din start, iar golul a picat rapid. Ivanov a deschis scorul în minutul 6. O centrare a lui Briceag a dus mingea la marginea careului mic, de unde bulgarul a îndeplinit doar o formalitate.

A urmat un joc de luptă, cu multe întreruperi. Apogeul durităților a fost atins în minutul 62, când Angelov și Passaglia au fost eliminați de Radu Petrescu.

FC Voluntari, victorie importantă la Iași

Angelov și-a desăvârșit opera în minutul 67. A preluat mingea în banda dreaptă, aproape de colțul terenului, a depășit doi adversari și a tras tare, de la 11 metri. Deși a fost pe centrul porții, Brănescu nu a avut reacție.

Poli Iași rămâne în ultima în Liga 1, cu doar 16 puncte obținute în 24 de meciuri disputate. FC Voluntari urcă un loc, până pe 14, după a doua victorie din mandatul lui Bogdan Andone.