FOTBAL  »  Superliga  »  FCM TÎRGU MUREŞ - GAZ METAN 1-0

FCM Tg. Mureş - Gaz Metan 1-0 » Bătută ardelenească

Victoras Astafei

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 aprilie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 06 aprilie 2012 23:17

Cu trei victorii în ultimele patru partide, FCM Tg. Mureş a reuşit să salte din zona roşie. După joc, a urmat bătaia generală din care tot gazdele au ieşit "învingătoare".

Prima repriză a fost de criză, cu fotbal doar din loc în loc. Partida a înflorit în actul secund. La capătul unui şut aparent ratat al lui Bujor a fost Astafei şi aşa a apărut golul din minutul 61.

Pustai a forţat în ultimele 30 de minute. Din lupta surdă, Vukadinovici s-a trezit cu mingea pe cap însă n-a putut să înscrie din doi metri, Albuţ reuşind să scoată cu piciorul, spre disperarea oaspeţilor.

Spiritele s-au încins imediat după fluierul de final, cînd jucătorii au sărit la bătaie în urma unui duel Ghionea - Markovici care l-a umplut de sînge pe sîrb. Citeşte mai multe detalii aici.

PARTIDA A FOST AICI LIVETEXT!

Echipele de start
FCM Tîrgu Mureş: 1. Albuţ - 25. Vagner, 13. Kiriţă, 6. Cordoş, 11. Sepsi, 24. L. Szilagyi - 21. Astafei, 16. E. Nicu, 10. Ilyeş (cpt.), 94. Bumba - 20. Subotici
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău
Rezerve: 22. Balauru, 9. Ljubojevici, 18. Bujor, 28. Sg. Buş, 30. Homei, 42. Ghionea, 77. Firţulescu

Gaz Metan:12. Pleşca - 4. M. Ciucă, 23. Sg. Muth, 25. Z. Markovici, 29. Vukadinovici, 8. Buzean - 2. C. Petre, 21. Cr. Todea (cpt.), 31. Issa Ba, 18. Breeveld - 27. Vitinho
Antrenor: Cristi Pustai
Rezerve: 30. Buchta, 5. Al. Muntean, 14. R. Avram, 16. R. Zaharia, 17. Dudiţă, 22. Tahar, 89. C. Gheorghe

Arbitru: Dr. Istrate (Bucureşti). Asistenţi: St. Slabu (Braşov), B. Hîrlab (Braşov)

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping