FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CS UNIVERSITATEA CRAIOVA

FCSB a schimbat liniile la pauza meciului cu Craiova

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 aprilie 2021 21:51 / Actualizat duminica, 04 aprilie 2021 22:06

FCSB a efectuat 3 schimbări la pauza meciului cu CS Universitatea Craiova, după o primă repriză ștearsă, încheiată 0-0.

FCSB nu a creat nimic periculos în primele 45 de minute ale disputei de la Giurgiu. La startul părții secunde, în tentativa de a aduce un plus de energie, Toni Petrea a efectuat 3 modificări. Cum soluțiile pentru ofensivă sunt limitate, reprezentate doar de renegatul Vukusic și puștiul Andrei Istrate, s-a umblat în celalte compartimente.

Înlocuirile nu au adus niciun plus. Craiova și-a creat 3 ocazii importante în primul sfert de oră al reprizei secunde. A ratat și un penalty, în minutul 62, când Vlad a ghicit execuția lui Cicâldău.

FCSB, 3 schimbări la pauza meciului cu CS Universitatea Craiova

• Ovidiu Popescu a părut stors de energie după meciurile de la națională. La pauză, în flancul drept al apărării a apărut Valentin Crețu;
  • Nici cealaltă bandă nu a produs nimic în prima parte. Ionuț Panțîru l-a înlocuit pe Risto Radunovic;
  • La mijlocul terenului a apărut un nou inter dreapta. Ionuț Vînă i-a luat locul lui Răzvan Oaidă.

EXCLUSIV Ofițerii ANAD au ajuns la Giurgiu cu 5 minute înainte de FCSB - Craiova » Se întâmplă ce a cerut Mihai Rotaru

Sorin Cârțu, încrezător înainte de FCSB - Craiova: „Această partidă va fi diferită de toate celelalte” + Schimbarea stadionului l-a deranjat

FCSB - Craiova, prin ochii unui fost antrenor al ambelor echipe: „Acestea sunt avantajele”

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”