Alte știri din fotbal
Mesaje tăioase la Rapid - Dinamo » Giuleștenii au pus trenurile în boxe, dinamoviștii le-au aflat scenografia!
0
Apariție rară la Rapid - Dinamo » Fostul acționar, surprins după multă vreme în tribunele Giuleștiului
0
Rapid - Dinamo: Alaa Bellaarouch e omul primei reprize!
19
Ovidiu Burcă, radical după ce i-a oferit Csikszeredei primul punct în Superliga: „Nu e simplu”
0
Știri din fotbal internațional
Fostul jucător de la Rapid, „triplă” la noua sa echipă » În Giulești a reușit doar 4 goluri în 73 de meciuri
0
Gaziantep - Alanyaspor, în prima etapă a noului sezon din Turcia
2
Momente de panică în amicalul lui Bayern » Jamal Musiala s-a prăbușit pe teren la două minute după gol
0
Fază incredibilă sub ochii lui Darius Olaru, lăsat pe bancă astăzi în meciul lui Union
1
Lifestyle
Bernadette Szocs s-a relaxat la piscină: „Sărutată de soare”
7
Anamaria a aflat decizia judecătorilor în procesul cu superstarul Luka Doncic: ce se întâmplă cu cele 50 de milioane de dolari
0
Vestea momentului la Timișoara: Guvernul a deblocat construirea noului stadion „Dan Păltinişanu” » Când va fi gata
7
Cristiano și Georgina au semnat contractul prenupțial » Detalii noi de la cea mai discretă nuntă a anului
0
Diana Buzoianu convoacă de urgență șefii Romsilva: contracte de 28.000.000 ...
Libertatea
Care sunt șansele ca R. Moldova să renunțe la independență pentru a intra ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Rusia amenință Turcia și SUA și vrea explicații. Deciziile care au ...
Libertatea
Acum ma bagi la gramada cu romanii. Eu te laudam ca ai viziuni euforice si te fericeam si hop cu ... aia care rupe trompa.
Vom vedea. Acum 6 ani nu credea nimeni ca apare ceva, in 2019 a jucat tineretul semi-finala la Euro, au mers la JO (daca spuneai ca vom avea echipa de fotbal la JO inainte erai considerat ***). Personal am spus ca mi se pare ca suntem in crestere la nivel de echipa nationala. Dar romanul e critic...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
E bine daca ai viziuni euforice ... Fericitule ...
Sincer, cred ca exista argumente sa vedem jucatori romani in campionate bune chiar in anii urmatori. Deja de 2-3 ani eu zic ca incep sa apara. Situatia mi se pare complet diferita acum inainte de Euro 2024 fata de ce era inainte de Euro 2016, cand aveam vreo 3 in campionate tari, din care 2 erau un portar si un fundas central, adica nimic pe faza de constructie a jocului. Nu stiu daca vom avea vedete la mari cluburi, dar cred ca vom avea jucatori de nivel bun. Deja avem o baza. Nu cred ca e naivitate, cred ca lucrurile au inceput sa mearga spre bine din acest punct de vedere. Nu prea e meritul majoritatii cluburilor din Romania, aici mi se pare ca stam prost, majoritatea nu se intereseaza de acest aspect. Sperantele se bazeaza pe strategii. Desi suntem foarte critici in general, niste minime strategii au existat si consider ca au dat rezultate chiar peste nivelul asteptarilor. Ca se pot dezvolta mult mai mult, perfect adevarat, dar ai nevoie de oameni implicati, astia sunt cam putini.
Fara ... sper ca peste ani sa avem si noi romanii mari vedete in campionatele importante din vest ... Asta nu e speranta e maxima naivitate ca sa n-o numesc cu cuvantul pe care moderarea mi-l va cenzura. Ce trebuie facut? Trebuie schimbat ce nu merge, ca de la sine nimic nu vine ... vorba romanesca numeste aceasta speranta cu: "pica para malaiata in gura lui Natafleata".
Deci cum se spune teoria ca teoria dar practica te omoara ...
Am dat exemplul de strategie, nu visez deloc, ca nu cred ca vor aplica o astfel de strategie. Totusi, nu e neaparata nevoie de a da un jucator care sa se afirme in primele ligi din vest pentru a putea juca in UCL, nu are nicio legatura, trebuie pur si simplu sa bati campioanele unor echipe clasate in afara top 10 coeficienti europeni, de aici pana la ligile vestice de top e destul de mult. Totusi consider ca va aparea si jucatorul dat de Superliga care sa se afirme intr-o liga de top din vest, probabil la anul Denis Man va juca in Serie A, sper sa se si afirme. S-a si dat, cat de cat Razvan Marin se afirma intr-o liga de top din vest, dar nu la cel mai inalt nivel. Deci nu e chiar asa cum spui, dar nu, nu visez, nici macar nu ar fi niciun miracol, strategii exista, nu e nevoie chiar de asa mari eforturi, e nevoie de putin cap. Dar nu cred nici eu, pentru ca nu se vor implimenta, nu exista acei oameni cu cap care sa o faca, am spus ce cred ca ar fi nevoie, n-am zis niciun moment ca eu cred ca se va si realiza.
Ce vrea *** asta ? El crede ca toata lumea este ca el , amator și ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Daca baba ar avea roate s-ar numi tranvai ... cam asa pot caracteriza ce spui tu. Adica noi nu suntem in stare sa scoatem un jucator care sa se afirme in primile ligi din vest dar facem o echipa care va reusi in cupele europene. Visezi frumos dar trezeste-te.
...da...dar jiji n are bani ...el cumpara foarte ieftin sau liber de contract ...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.