Alte știri din fotbal
Petrecerea Craiovei s-a mutat pe malul lacului! Mihai Rotaru, scandări cot la cot cu jucătorii
1
Coelho s-a urcat pe masă în conferință! Fotbaliștii au năvălit peste antrenor
0
David Matei, interviu alături de părinți: „Îi iubesc, sunt tot ce am!” + „Poate îmi va face o surpriză domnul Hagi”
0
Mihai Rotaru: „Atunci ne-am dat seama că vom fi campioni”
0
Știri din fotbal internațional
Cristi Chivu, descătușat la parada lui Inter! Accesoriul care a atras atenția, purtat de antrenor și de Marcus Thuram
0
Meci abandonat în ultima etapă din Ligue 1 » Suporterii au intrat pe teren și au aruncat cu torțe spre banca tehnică
0
Ce adversari poate avea Universitatea Craiova în preliminariile UCL » Cap de serie în turul 1, apoi tot mai greu
0
PAOK a ratat și Liga Campionilor » Final amar de sezon pentru Răzvan Lucescu
1
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
13
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Un pensionar din Neamț a prins 9 pești și acum este cercetat penal
Libertatea
NYT: Israelul ar fi investit milioane de euro pentru a-și crește influența ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Prezentatoarea care a anunțat punctele acordate de juriul din Republica ...
Libertatea
Și l-a jignit în direct: „E greu să ajungi mare fotbalist când n-ai ceea ce ar trebui să ai în pantaloni. M-am străduit atât de mult timp să-i fiu alături, să-i caut cele mai bune oferte, a fost ca o parte din familia mea". Daca mai puneai o data partea asta în articol.... era ca un fel de refren:))))
Sunt unii jucători,acele mari vedete care ANGAJAZĂ manageri care se ocupă de comercializarea imaginii lor.Acolo este o adevărată industrie făcută de oameni profesioniști.Poate să ne spună Madame Prodan câte contracte publicitare a adus pentru jucător,să ne spună ce campanii de promovare a structurat ea pentru acest jucător.Singura promovare empirică pentru acest jucător a fost făcută de Becali prin vehicularea unor sume astronomice de transfer.Madame Prodan n-a susținut niciodată sumele vehiculate de patron deoarece interesul ei era să comisioneze puternic o sumă mai mică,concret să obțină o ofertă de 11 mil să spunem pe care "s-o vanda clubului a pe o ofertă de 10 mil.Diferenta de un milion să rămână comision pe care Prodan era nevoită să-l împartă cu unii angajați din clubul Parma. Din afacerea asta tot rămânea cu 500000 € plus și de la Becali ciupea ceva.Apoi urma comisionul din salariu negociat pentru jucător.Uite așa lăcomia a lasat-o în afara transferului.
Daca acel contract a fost semnat in 2016,inseamna ca expira in 2021,conform regulilor FRF contractul nu poate avea o durata mai mare de 5 ani.Daca e semnat in Ian-Feb e deja expirat.Acum nu stiu dar daca e ca la jucatori ca in ultimele 6 luni de contract poti negocia cu oricine....si-o cam ia la gurita madam Prodan.Daca contractul expira anul asta Prodanca poate castiga maxim 10% din lunile ramase de contract restul e gargara.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Fecesebistii sunt experți in câștigarea litigiilor... câștiga tot doar la FRF... ghici de ce... le-a tras-o motoreta și planici cum au vrut ei... acum și-o ia si becaliotii și jucătorul cu nume de camion
Exact clauza de 350 mii si 10% din salariu
Corect... la fel și prodanca in instanța când ii va lua un milion de euroi... fiecare cu interesul lui
Trebuie sa le dea o lecție tuturor... contractele sunt făcute sa fie respectate... iar madam se duce in instanțele civile nicidecum sportive
Sa mori tu?
Nu erai milionară? Nu erai tu bombardieră? ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.