Alte știri din fotbal
Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”
2
Dinamo are un plan uriaș pentru Cătălin Cîrjan: „Top 3 din Olanda sau Belgia”
0
Directorul sportiv de la Dinamo anunță: „Ne-am strâns mâna, cifra pentru următorii doi ani e stabilită”
6
Clubul din Superliga a rupt contractul cu 5 jucători
0
Știri din fotbal internațional
Seară perfectă pentru Răzvan Lucescu și Ionuț Radu în Europa League
1
MM Stoica a depus armele și l-a mustrat public pe jucătorul FCSB-ului: „Ar trebui să vorbească mai mult de jocul lui!”
0
Ilie Dumitrescu „a scos tunurile”, după umilința suferită de FCSB: „Inacceptabil! Ne gândim cum se lucrează tactic”
0
Elias Charalambous o spune pentru prima dată: „E momentul să se schimbe ceva!” » Remarcă un singur fotbalist de la FCSB
1
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Cel mai ieftin resort de schi din Europa se află aproape de granița cu ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Slăbiciunea majoră pe care Statele Unite o au în raport cu Europa. Cum ...
Libertatea
Vezi ma ca Dubai nu e o tara
Tu ca *** are nu de mult o adorau acum o înjuri și comentezi despre altii
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Sanse zero !! In civil se pot invoca zeci de motive pentru ruperea unilaterala a unui contract !! Unul ar fi acela ca impresara nu i-a adus lui Man cea mai buna oferta referitoare la salariul sau !! In ceea ce priveste procentul de 10% pretins din salariul jucatorului pare o nebunie. Jucatorul a incheiat un nou contract de reprezentare si nu mai are obligatii fata de impresarul avut anterior, iar in plus, firma lui Giovanni pretinde doar 5% din salariu, adica jumatate decat platea anterior !!
Cine dreacu v a dori sa fie reprezentat de tzatza asta. S a compromis, a reușit sa l facă pe Giovani sa para un sfânt în comparație cu ea. Care președinte de club va dori sa facă afaceri cu una care scuipa tot în presa când o apuca pandaliile?! Poate pe la Dubai dar au și aia destule parașute. Toți ăștia ai lui Becali nu vor lucra cu ea din Liga1, CFR e altceva, la Dinamo o înjura PCH,aia la Londra când o vad o întreabă cât vrea pe ora ei neauzind de faimoasa noastră. Cariera de impresar e pe terminate.
Iar reîncălziți ciorba, plictisiți ! Plictisiți mai putin pe ciorbarii care vor ieși sa-l înjure, intr-un fel sau altul, pe jiji si fcsb
Daca in contract ea si-a asumat calitatea de„agent de jucatori”si se obliga sa-i intermedieze un transfer,din start nu are nici o sansa pentru motivul ca ...nu era inregistrata nici la federatia din Romanaia si nici la cea din Italia!Dimpotriva jucatorul poate sa o dea pe ea in judecata ca nu s-a inregistrat nici macar la FRF si ca i-a luat atatia ani 10% din salariu...pentru ce?
Depinde ce calitate are ea in proces(de.ex.„Agent de jucatori”sau„reprezentant”)!Mai depinde si ce obligatii si-a asumat ea prin contract sau ce trebuia ea sa faca pentru jucator,ca reprezentant!Daca acolo scria ca ea se obliga sa-i intermedieze un transfer si sa-l reprezinte la negocieri,atunci cum va justifica ea in Instanta ca stia(conform sms-urilor schimbate intre ei), ca jucatorul a ajuns la Parma la negocieri, iar ea s-a dus la...Las Vegas!Iar cand jucatorul(tot prin sms),a intrebat-o cum sa procedeze- cand Giovani i-a zis ca trebuie sa semneze cu el un contract de reprezentare „pe o zi si jumatate”ca sa -l reprezinte in negocierile cu Parma”-ea i-a raspuns...„Fa in asa fel,ca sa ne fie bine tuturor”!!!
***, nimeni n-a devenit fan Prodan, dar in acest caz are dreptate femeia. *** degeaba!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Doar prostia îl recomandă!
Mai ai frați?Sper că nu,ar fi păcat!Ideea este că un jucător poate scăpa de un impresar când vrea el fără nicio consecință legală.Poate să fie oricând de un avocat sau un al terț pe care el îl alege.Impresarul este angajatul jucătorului nu invers,poate înțelegi totuși.Jucătorul este angajat la club nicidecum la FC Madame Prodan!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.