FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - FCSB, LUNI, 20:30, DIGI, DOLCE, LOOKTV, GSP.RO

FCSB, atac vehement la adresa șefilor Astrei: "Jupoaie oamenii! Motivul e clar"

Articol de GSP - Publicat joi, 04 mai 2017 09:22

Helmuth Duckadam, președintele de imagine al celor de la FCSB, a reacționat vehement după ce Astra a decis ca biletele de la meciul direct de luni să coste 100 de lei, intrare generală.

"Nu mi se pare normal ce face Astra, să jupoaie oamenii când vine meciul cu Steaua. Nu e numai cazul ei. Și alte echipe procedează aşa sau măresc preţurile biletelor dacă urcă în clasament.

Eu cred că s-a exagerat cu această sumă, iar motivul e clar. Să nu ne ascundem: nu îi interesează banii, și doar ca Steaua să aibă o galerie cât mai mică!

Noi puteam câştiga campionatul cu Viitorul. Dacă învingeam, eram campioni. Acum am ratat un punct cu Dinamo şi nu mai depindem de noi. Eu spun că dacă vom câştiga meciul de la Astra şi cel cu CSU, suntem campioni. Cred că celelalte echipe se vor încurca", a spus Duckadam la TV Digi Sport.

• Astra - FCSB se joacă luni, de la 20:30, în direct pe TV Digi Sport, TV Dolce Sport și LookTV și liveTEXT pe GSP.RO.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședința s-a încheiat! Cristiano Bergodi a plecat OFICIAL de la Rapid: „Mulțumim pentru momentele frumoase”