FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

EXCLUSIV » Gigi Becali, furios pe FRF: „Gata, nu mai jucăm! Protest!”

Gigi Becali, patronul FCSB, consideră Federația responsabilă pentru blocajul apărut în implementarea arbitrajului video în Liga 1.
Gigi Becali, patronul FCSB, consideră Federația responsabilă pentru blocajul apărut în implementarea arbitrajului video în Liga 1.

Articol de - Publicat vineri, 26 februarie 2021 14:00 / Actualizat vineri, 26 februarie 2021 16:12

Gigi Becali, patronul FCSB, consideră Federația responsabilă pentru blocajul apărut în implementarea arbitrajului video în Liga 1.

Campionatul românesc pare tot mai departe de VAR, sistem cerut în unanimitate de cluburile din prima divizie. Forurile conducătoare se luptă pe managementul proiectului, iar un final curând al confruntării nu se întrevede.

Gigi Becali, finanțator FCSB: „Nu pot să aduc VAR-ul în România de unul singur”

- Domnule Becali, cum vedeți conflictul dintre LPF și FRF în privința VAR-ului?
- Federația are arbitrii, da? Îți trebuie un minim de inteligență să înțelegi. Ei ce vor, să dăm noi banii și să controleze tot ei arbitrajele? Vor să comande ei pe banii noștri?! Dă-ne, bă, CCA și le facem noi pe toate!

- Poate vor să asigure astfel independența Comisiei Centrale a Arbitrilor.
- Dar ei comandă tot! L-au pus pe Vassaras, poate aduc acum un francez, apoi un american, după un african. Pun pe cine vor ei, fac delegările cum vor ei și nu răspund niciodată.

- V-ați gândit la o soluție?
- Eu ce să fac? Nu pot să aduc VAR-ul în România de unul singur!

- S-a vorbit despre varianta acoperirii costului de către cluburile din L1.
- Da, ar trebui să fim uniți toți conducătorii din Liga 1 și să spunem: «Bă, hai să nu ne mai comanzi tu pe noi! Vrem protest! Nu mai jucăm dacă vreți să ne stăpâniți!». Ei dau banii la cluburile mici, pentru voturi. Asta îi interesează.

De fapt, cei de la FRF întotdeauna au fost stăpâni. Dar parca niciodată chiar așa. Înainte mai vorbeai cu Mircea Sandu. Deși nici nu el era extraordinar, te înțelegeai cu ei. Acum, dacă le spui ceva, te duc la Comisii, te amendează, îți zic să taci din gură ca unui sclav
Gigi Becali, pentru GSP.ro

Tot ce trebuie să știi înaintea meciului FC Botoșani - FCSB

Citește mai multe articole despre implementarea VAR în Liga 1:

Primul club revoltat de războiul LPF - FRF: „Domnilor, haideți să terminăm! Am o propunere”

LPF, apel urgent către Burleanu: „Să-l sune pe Iorgulescu! E ridicol ce a spus!”

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Steaua, OUT! Decizie radicală care va fi adoptată în viitoarea ședință a Comitetului Executiv FRF
Liga 2
Steaua, OUT! Decizie radicală care va fi adoptată în viitoarea ședință a Comitetului Executiv FRF
Emil Boc sfidează Federația și le dă interzis rușilor la Cluj-Napoca: „Nu sunt de acord!”
Gimnastica
Emil Boc sfidează Federația și le dă interzis rușilor la Cluj-Napoca: „Nu sunt de acord!”
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (182)
roja_azul76
roja_azul76  •  26 Februarie 2021, 20:57
Postat de ssilvio.. pe 26 Februarie 2021, 20:53

Doar pepsi a venit udă de frică la București, când putea să plece lejer cu 3 puncte din Stefan cel Mare. :))

Bineinteles! Covasnenii au o echipa foarte solida, net superioara pisoilor dinamovisti!:))

ssilvio..
ssilvio..  •  26 Februarie 2021, 20:53
Postat de roja_azul76 pe 26 Februarie 2021, 20:48

Exact...Uitasem de meci, dar nici nu am chef de ei! :))

Doar pepsi a venit udă de frică la București, când putea să plece lejer cu 3 puncte din Stefan cel Mare. :))

ssilvio..
ssilvio..  •  26 Februarie 2021, 20:51
Postat de parpalache pe 26 Februarie 2021, 20:27

N-ai citit comunicatul DDB?Nu te lua dupa presa ca stii cu-i e vanduta!

În primul rând, majicu ii frânar vopsit, nu știe el de comunicatele ddb :)). In al doilea rând, in comunicat ziceau ăia ca Justin Ștefan e ruda cu Argăseală, nici nepot, nici fin, nici ginere. Înțelegi, mosvasile? Aahh, zorrozabal. Aahh, parpalache! :)))

Vezi toate comentariile (182)
Comentează