FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR CLUJ 1-1

FCSB - CFR 1-1 // Dică se felicită: "Mi-a ieșit!" » Ce spune despre schimbarea lui Budescu

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 aprilie 2018 23:14

Nicolae Dică, 37 de ani, e fericit că în ultimul sfert de oră l-a trimis pe Bogdan Planici în atac alături de Denis Alibec. Fundașul a egalat în prelungiri și meciul cu CFR s-a terminat 1-1.

"Știam că cei de la CFR sunt foarte periculoși pe contraatac. Îmi doream mai mult pe faza ofensivă, să avem mai multă personalitate în atac. Important e că am crezut până la final și am egalat.

Pe Planici l-am trimis pentru a doua oară în atac și a dat rezultate. Din fericire acum a marcat, iar la Cluj a dat acea pasă lui Gnohere.

Depindem de noi. Avem o șansă în plus față de CFR, dar ne așteaptă trei jocuri foarte grele. Trebuie să fim concentrați la fiecare meci", a declarat Dică la Look TV.

Antrenorul roș-albaștrilor a vorbit și despre schimbarea lui Budescu din minutul 68, cu Teixeira: "N-am apucat să vorbesc cu Budescu după meci. Nu scrie în contractul niciunui jucător că nu poate fi schimbat".

"I-am spus lui Culio că simulează și să nu se mai arunce pe teren"