FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR CLUJ

VIDEO + FOTO FCSB - CFR CLUJ. I-a ieșit bijuteria! » Cum a reușit Octavian Popescu unul dintre golurile sezonului în derby: 3 vinovați

Tavi Popescu / Sursă foto: Captură Telekom Sport +23   FOTO
Tavi Popescu / Sursă foto: Captură Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 ianuarie 2022 20:36 / Actualizat duminica, 23 ianuarie 2022 21:08

FCSB a deschis scorul în derby-ul cu CFR Cluj în minutul 24, grație execuției splendide a lui Octavian Popescu (19 ani).

Tavi Popescu a a înscris unul dintre cele mai spectaculoase goluri ale acestui sezon. În minutul 24 al derby-ului de pe Arena Națională, Olaru a „tăiat” terenul cu o verticalizare care l-a găsit liber pe Octavian Popescu, „uitat” în flanc de Cristi Manea și Deac, cei care ar fi trebuit să-l aibă în pază.

FCSB - CFR Cluj. Camerele TV au surprins totul » Toni Petrea a cedat nervos la margine! Ce a strigat imediat după golul egalizator al lui Debeljuh
FCSB - CFR Cluj

Octavian Popescu, gol superb în FCSB - CFR Cluj

Octavian Popescu a preluat mingea la 25 de metri de poartă, în banda stângă a atacului celor de la FCSB. Și-a făcut mingea nestingherit pe șut, profitând de marcajul larg al adversarilor.

Ciprian Deac și Cristi Manea sunt pasivi în fața lui Octavian Popescu. Când mingea a plecat din piciorul mijlocașului de la FCSB, cei doi jucători ai campioanei erau la peste 5 metri distanță.

Captură @telekom sport

Otto Hindrich, portarul lui CFR Cluj, este surprins ieșit la doi metri de linia porții și nu ajunge la șutul trimis în plasa laterală de Octavian Popescu.

VIDEO cu golul reușite de Octavian Popescu în FCSB - CFR Cluj

FCSB - CFR Cluj. „Aroganța” maximă » Ce a început să scandeze galeria ardeleană, cu 3 minute înaintea fluierului de start