FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CHINDIA 3-2

VIDEO FCSB - Chindia 3-2. Emil Săndoi, după „brambureala” din repriza secundă: „Știți care e problema mea?”

FCSB a revenit în partea secundă a meciului cu Chindia Târgoviște și s-a impus, scor 3-2. Emil Săndoi (56 de ani) nu a fost mulțumit de atitudinea elevilor lui din partea secundă.

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 februarie 2022 22:25 / Actualizat duminica, 13 februarie 2022 22:52

Chindia, formație recunoscută pentru organizarea defensivă, a intrat cu un avantaj de două goluri la pauză. Emil Săndoi crede că în partea secundă diferența a fost făcută de mentalitate.

Motivul pentru care Florinel Coman nu e nici pe bancă în FCSB - Chindia: „Noi nu ascundem, cum fac alții”
FCSB - CHINDIA

Emil Săndoi, după FCSB - Chindia 3-2: „Ne-am bramburit!”

„Am făcut o primă repriză foarte bună, am respectat tot ce stabilisem, am stat bine în teren, nu ne-am eliminat ușor din joc, am și reușit să înscriem două goluri. Am fost de nerecunoscut după pauză!

Știți care e problema mea? Nu sunt atât de supărat pe rezultat. Sunt supărat că azi nu am reușit să ne depășim condiția de echipă mică. Parcă ne-am speriat pe rezultat... Le-am spus și lor în cabină. N-aș fi crezut niciodată că putem conduce cu 2-0 la pauză, apoi să fim întorși. Indiferent de adversar, chiar dacă FCSB are jucători valoroși. Am jucat cu ei și în 10 oameni. Atunci am luat gol la ultima fază, din 11 metri.

Azi am făcut greșeli de poziționare, faze pe care le lucrăm de ani de zile. Ne-am bramburit. Nu vrea să dau nume, sunt jucătorii mei. Încerc să îi protejez. Discutăm asta în vestiar. Nu vreau să le afectez vestiarul.

Nu le-am cerut să se retragă la pauză. În niciun caz. Am luat și un gol devreme, în debutul părții secunde. Trebuia să fim mai reactivi și în poartă, la toate cele 3 goluri”, a spus Emil Săndoi, la Telekom Sport.

Eu cred că a fost gol, nu ofsaid. E o fază grea pentru noi, cei care stăm pe margine. Dar pentru arbitri nu cred că este așa greu