FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CLINCENI

FCSB - CLINCENI // Gigi Becali l-a ascultat pe Ilie Dumitrescu la pauză :) Ce s-a întâmplat din minutul 46

Articol de GSP - Publicat luni, 10 februarie 2020 21:14

La pauza meciului dintre FCSB și Clinceni, la scorul de 0-0, Bogdan Vintilă a făcut două modificări.

Harlem Gnohere (30 de ani, atacant) i-a luat locul lui Darius Olaru (21, mijlocaș central), iar Olimpiu Moruțan (20, mijlocaș ofensiv) l-a înlocuit pe Răzvan Oaidă (21, mijlocaș central).

Cel mai probabil, Vintilă s-a sfătuit cu finanțatorul Becali, iar aceștia au decis că echipa are nevoie de mai multe soluții ofensive, după o primă repriză modestă făcută de roș-albaștri.

Interesant este că la pauza meciului, Ilie Dumitrescu, într-o intervenție la TV Digi Sport, a anticipat exact una dintre mutările pe care vicecampioana României le-a produs în minutul 46: „Tănase nu reușește să fie un număr 9 veritabil. E nevoie de un atacant”.

Urmărește AICI meciul Clinceni - FCSB

vezi și:

FCSB - CLINCENI // Oficialii roș-albaștrilor au identificat cea mai mare dificultate a echipei: „Din cauza asta avem probleme la fiecare meci”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”