FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CLINCENI 3-2

Claudiu Keșeru, căpitanul FCSB-ului cu Academica Clinceni: „Avem material pe care să construim”

Golul lui Claudiu Keșeru // foto: Raed Krishan - GSP +48   FOTO
Golul lui Claudiu Keșeru // foto: Raed Krishan - GSP

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 septembrie 2021 22:57 / Actualizat sambata, 25 septembrie 2021 23:20

Claudiu Keșeru (34 de ani), căpitan în meciul dintre FCSB și Academica Clinceni 3-2, a tras concluziile meciului de pe Arena Națională.

Totul despre FCSB - Clinceni, AICI

Atacantul FCSB-ului, care a înscris golul de 1-0, a identificat atât părți bune, cât și slăbiciuni în jocul echipei sale. Keșeru vede un viitor strălucit pentru vicecampioană.

Claudiu Keșeru, după FCSB - Academica Clinceni

A fost marcat cel mai rapid gol al sezonului!
FCSB - CLINCENI

„Am un sentiment contradictoriu. Au fost perioade de joc foarte bune, acum mă refer la primele 25 de minute, în care am controlat total jocul. Apoi parcă am cedat deliberat terenul, ne-am relaxat, și logic a venit și pedeapsa, au înscris în minutul 44, cât să ne agite puțin. Apoi au reușit iar să înscrie, din nou ne-au agitat.

Au fost lucruri foarte bune, dar și o relaxare nejustificată. E material pe care se poate construi, cred că există foarte mult potențial, dar e nevoie de timp”, a spus Keșeru la Look Sport.

+44 FOTO

Întrebat despre faptul că i-a fost acordată banderola de căpitan la meciul din această seară, Keșeru a spus:

„E o onoare, m-am simțit deosebit, mă bucur că la primul meci la care am fost căpitan am câștigat. Să nu uităm că am ajuns la a treia victorie consecutivă în campionat. Cred că a fost decizia antrenorului, el mi-a comunicat-o”.

Clasament Liga 1: FCSB urcă pe 3