FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CRAIOVA 2-0

FCSB - CRAIOVA 2-0 // Dan Nistor la FCSB?! Gigi Becali anunță mutarea: „Îl vreau neapărat, îmi place mult de tot”

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 decembrie 2019 23:23

FCSB - CRAIOVA 2-0 // Gigi Becali a anunțat că-l dorește foarte mult pe Dan Nistor (31 de ani) de la Dinamo, deși are mai mulți mijlocași în echipă.

„I-am spus lui Vintilă că trebuie să vorbim despre jucătorii pe care-i vreau. Chiar i-am spus că vreau să aduc un jucător. E mijlocașul pe care-l vreau. Știu că am prea mulți mijlocași, dar unul este care-mi place mie mult. Aș mai vrea un fundaș și un atacant, dar mie îmi place un mijlocaș. Nu vreau să vă spun cine”, a declarat Gigi Becali la TV Digi Sport.

Ulterior, patronul celor de la FCSB a dezvăluit că jucătorul pe care îl vrea neapărat este Nistor: „Pe ăsta de la Dinamo vreau să-l iau, pe Nistor. Cred că-l luăm, mi-e frică. Ăsta face gălăgie dacă e rezervă. Mi-e frică să nu strice atmosfera”.

Dan Nistor a anunțat zilele trecute că e gata să plece de la Dinamo din cauza suporterilor care-l apostrofează în ultima vreme.  

„Nu știu dacă voi continua din 2020, vedem după etapa asta. Acum? Nu simt nimic! De fapt, simt doar supărare și durere. Nu cred că voi merge cu echipa la Botoșani. Mai am contract un an și jumătate, vedem... La ce reacție au avut suporterii la acest meci, mă gândesc serios la oferte, atunci când vor veni”, a spunea Nistor după eșecul cu FC Botoșani, scor 0-1.

16 meciuria jucat Nistor pentru Dinamo în acest sezon din Liga 1, reușind și 4 goluri

1.100.000 de euroe cota de piață a lui Nistor

„De la Craiova nu pot să iau jucători, de la CFR n-am ce să iau. De la Viitorul n-am ce să iau la ora asta. Chindriș de la Botoșani îmi place, dar nu poți să-l iei, că nu-i dă drumul”
Gigi Becali

„Olaru vine din iarnă, dar trebuie să discutăm, să vorbim. Țin cont de ce spune Vintilă. Cred că s-a luat și el după Gică Hagi. A făcut un lucru extraordinar”
Gigi Becali

Vezi și:

FCSB - CRAIOVA 2-0 // Bogdan Vintilă, scăpat în sfârșit de presiune: „Am fost de multe ori ironizat. Doamne ajută să mă țină domnul Becali aici 25 de ani”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Are 47 de ani, dar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Are 47 de ani, dar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
Șoc la Rapid! Gâlcă și-a exclus din lot vedeta pentru acte de indisciplină! » GSP a aflat ce s-a întâmplat
Superliga
Șoc la Rapid! Gâlcă și-a exclus din lot vedeta pentru acte de indisciplină! » GSP a aflat ce s-a întâmplat
Liga 2, etapa #16 » Puștiul cedat de FCSB a făcut show la Reșița + Steaua, ciuruită în 30 de minute. Clasament după 8 meciuri jucate
Liga 2
Liga 2, etapa #16 » Puștiul cedat de FCSB a făcut show la Reșița + Steaua, ciuruită în 30 de minute. Clasament după 8 meciuri jucate
FCSB - Dinamo, derby de România în etapa a 19-a » Echipele: Charalambous și Kopic au mari bătăi de cap
Superliga
FCSB - Dinamo, derby de România în etapa a 19-a » Echipele: Charalambous și Kopic au mari bătăi de cap
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (88)
chernomor
chernomor  •  23 Decembrie 2019, 09:10

Prostul si infractorul Jiji Becali - idolul fecesebistilor.

steauanuefcsb
steauanuefcsb  •  23 Decembrie 2019, 04:24
Postat de Vasi Mar pe 22 Decembrie 2019, 23:56

puiut...FCSB este Steaua

Vezi ma de betoniera ta, lasa postatul.

zizu
zizu  •  23 Decembrie 2019, 10:24

E veche placa! Pe nistor,de fapt nu l vrea! Doar ca să facă mișto! Așa cum face de atâta timp,ia jucători,doar ca să facă mișto,face orice să nu ajungă dinamo în play off,asta e tot ce vrea! Un cioban nesimțit

Vezi toate comentariile (88)
Comentează