Alte știri din fotbal
Turcia - România, marele meci pentru Campionatul Mondial » Echipa aleasă de Mircea Lucescu: decizia în cazul lui Ionuț Radu
0
„Mister” e acum federal cu acte în regulă » Ilie Dumitrescu, la prima deplasare sub administrația Burleanu: surprins lângă Bodescu și Vișan
0
A repetat gestul lui Nouma din 2002 » Mircea Lucescu, surprins de față cu zeci de jurnaliști turci și români
0
Va conta absența ta cu Turcia? Răspunsul lui Denis Drăguș
1
Știri din fotbal internațional
FIFA anunță ultima fază a vânzării biletelor pentru Campionatul Mondial 2026
0
Cazul suporterului lui Manchester United a creat indignare în Anglia » De la ce a pornit totul
0
Legenda lui Liverpool suferă de demență: „Uită că am vorbit dimineață”
0
Pe „ruta” României spre Mondial, jucătorii din Kosovo sunt gata de un succes istoric
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
5
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
„Vom dezlănțui iadul!” SUA, noi amenințări pentru Iran, în timp ce ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Iranul amenință că va bloca o altă strâmtoare vitală pentru comerțul ...
Libertatea
CUm unde scria? In actul constitutiv al firmei firmei fcsb, ala pe care il flutura ciobanul pe post de dovada :)) Ce mai conteaza ca acolo ar fi putut sa scrie si ca e stra-stra-stra(stra) nepotul lui Burebista? AIA E DOVADA PENTRU GIGIME :))
E parte a marcii, de-aia marca Real Madrid are alta valoare decat marca Alaves. Intelegem cu totii ca pentru gigime conceptele astea sunt dificil de priceput, dar na, straduieste-te mai mult. Incepe cu definitia marcii, o sa constati cu stupefactie ca nu e doar un desen, cum zbiera becali pe la TV la un moment dat :))
Of Cristi greu cu tine. FRF nu poate notifica UEFA fara decizia si motivarea instantei civile. Iar daca ar face-o ca sa nu se faca de ras cu ce scrie acolo sunt convins ca aia le vor cere. Si atunci sa vezi ... ca se vor tavali pe jos de ras aia si noi alaturi de ei. Voi intelegeti ca ce scrie acolo este o ... (nu spun ce ca ma vor bana pe buna dreptate) ?
Să constate în baza deciziei unei instanțe nesportive o chestia sportivă, haida de…
Pai nu ea. Tocmai asta am spus. Instructiunea trebuie sa vina de la FRF spre UEFA
Cand eu va spun ca aici e distractie maxima nu ma credeti si va legati de mine ca intru des. Nu ma mai pot abtine si rad in hohote de ... talpanismele de aici. Va dati seama cum va fi asta sa spui la UEFA ca aia care nu existau de fapt existau si castigau trofee, in schimb aia care castigau trofeele le castigau fara sa existe ... Eu cred ca in "doua lozuri" ale lui Caragiale vor ajunge aia de la UEFA sa baune pe strada repetand merau si mereu ... "viceversa". Caragiale era mic copil fata de Talpan si judecatoarele lui.
Când va juca CS al Armatei fotbal? Tot clubul, că doar ne’ai arătat CUIul și CISul clubului, nu? Ai dreptate cu clubul sportiv, are continuitate din ‘47 până azi. Dar echipa de fotbal a CS al Armatei nu are. Dovada e că numărul de ordine al CISului echipei de fotbal este din 2017 și echipa a început (atenție, nu am scris “reluat”) activitatea din Liga a 4a. Între timp avem o echipă de fotbal în prima ligă din’47 până azi, fără nici măcar o secundă de întrerupere a activității, dar care și’a mai schimbat numele și proprietarii. Or fi ăia la UEFA proști, dar tot văd asta…
Adică CSA și a păstrat toate atributele fiscale și sportive din 1998 ? Cumva își recâștiga atunci și datoriile ??? Sau cum este sa ceri palmares pe banii statului- datoriile rămase - sau ai lui Becali ? Vă place haiducia sau sunteți pentru că Becali dacă tot îl tepuiti să i dați bani înapoi ....macar pe aia dați pe acte ?
Steaua a fost infiintata in 1947. CSA Clona 2017 e infiintata in .. 2017! De ce? Pentru ca ea nu exista in fotbal in 2016. Tocmai de aceea UEFA o recunoaste pe FCSB ca fiind aceeasi echipa de fotbal din 1947 pana in prezent, activitatea fotbalistica nu a fost intrerupta.
Steaua nu este continuatoare pentru ca este chiar Steaua. Ti-am arătat CUI-ul și CIS-ul. Vorbim despre lucruri reale, adevărate, usor verificabile. Tu vorbești despre ceva înființat în 2017 dar nu specifici despre cine este vorba. Despre ce societate sau instituție este vorba. Sesizezi o diferență între afirmații? Poți să enunți un mesaj clar și valid??
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.