Alte știri din fotbal
Victor Pițurcă a numit SINGURA echipă din România la care ar mai fi dispus să lucreze: „Numai acolo, dar NU ca antrenor”
0
Lovitura iernii la FCSB » Florin Tănase, la un pas de a pleca de la echipă
0
„A fost execuție, am văzut bilețelele” » Cristi Borcea vorbește despre un moment-cheie din viața lui: „Vă dau exemplul Mitea”
0
Internaționalul de 1.000.000 de euro, remarcat de MM Stoica în Superligă: „N-am stat pe gânduri când mi-a venit oferta din România” + Amintiri cu Messi din MLS: „Era bătaie pe tricoul lui”
0
Știri din fotbal internațional
În fața unui întreg stadion! » Casemiro îi cere socoteală managerului Ruben Amorim
0
Echipa din Premier League nu va avea un stadion nou prea curând » Planul a intrat în impas
0
Henrikh Mhitaryan, despre impactul lui Chivu la Inter: „Eram la fundul prăpastiei când a venit”
0
Incidente grave în Belgia! Anderlecht - Charleroi, întrerupt minute bune după ce un jucător a fost lovit cu o sticlă de ultrași
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Cum arată un stadion de 130 milioane de dolari abia inaugurat în Uganda
2
Plaje exotice vs bradul tradițional » Fotbalul românesc s-a împărțit de Crăciun: imagini din vacanță
3
Fosta soție a legendei din NBA șochează din nou! A apărut la eveniment fără lenjerie intimă și cu un iubit mai tânăr cu 20 de ani
2
Starul din NBA a avut parte de o surpriză de proporții din partea iubitei sale » Cadoul primit l-a făcut să exclame: „E cel mai bun lucru din lume”
0
Donald Trump se laudă că l-a presat pe Emmanuel Macron să crească prețul ...
Libertatea
Un nou deces suspect în cercul lui Putin: „păstrătorul secretelor” lui ...
Adevărul
Romancierul Sebastian Perju, apel pentru societate: „Aduceți maidanul ...
GSP SPECIAL
Statele Unite oferă garanții de securitate pentru 15 ani, dar Rusia acceptă ...
Libertatea
Zau daca va mai intelege cineva pe voi astia de la Gazeta. Nu ati scris voi articole acum doua saptamani facand presiuni imense ca CEL MAI BUN MIJLOCAS din liga 1, Darius Olauru, nu a fost chemat la nationala de "raul" Edi Iorndanescu? Apoi tot voi ati presat pana a ajuns Darius la nationala... *** Nu se poate ca la 2 saptamani distanta cel mai bun jucator sa fie acum cel mai prost ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Dacă am citi doar titlurile de pe Gsp, în ordine, ar da cam așa: "Ce făcea Olaru la golurile Craiovei?" "Plângere la poliție pentru nepotul lui Gigi Becali". :))
Cel mai bun mijlocas din liga 1, sa fie transferat la real madrid si sa fie capitan la nationala. :)
Olaru, Popescu ala mic si altii ca ei, sunt foarte talentati, dar... cand Olaru a venit de la Medias, unde a avut, mai ales in perioada in care se forma, de antrenori "celebri" precum Teja, iar acum da de alti "ilustri", si aia schimbati precum sosetele, nu cred ca are rost sa asteptam prea multe! Ca sa nu mai vorbim ce se intampla pe la "academii", unde "intra" doar copii de fosti fotbalisti sau cei de bani gata...
Pai cand esti vedeta la Nationala si te lauda la Gazeta ce bine ai jucat in finala amicala mondiala a campionatului preorasenesc dintre Romania si Israel, nu mai are rost sa te agiti la echipa de club, e de ajuns sa intri pe teren si mingiile sar din gheata ta direct in vinclu. Asta e mentalitatea fotbalistilor romani, iar cand antrenorii sunt praf, pentru ca sunt doar antrenori imaginati, habar n-au cum sa monteze mental un jucator. Un antrenor imaginat stie doar cele 2 metode rudimentare, invatate acasa: zaharelul (fa bine mama si-ti dau bobo) si joarda (fa bine mama, ca altfel te bat de nu te vezi). Si ce sa vezi, nu functioneaza... Ha Ha Ha.
Da, mai ales la meciurile de-acasa ale cfr-ului ... Asa ar fi in tribune in jur de 108-109 insi, meci de meci ;))
Noi romanii suntem talentati, dam "urechi", preluam pe exterior,dam goluri de pe tunelul care duce la vestiare, dar avem probleme cu forta, viteza, determinarea, dar mai ales cu DISCIPLINA TACTICA...cand vor intelege antrenorii acest lucru, in special cei de la copii si juniori, ne va fi mai bine...cand ziaristi, impresarii, patronii, presedintii, etc, vor intelge ca un jucator paote fi laudat dar daca JOACA BINE CATEVA MEciuri, nicidecum dupa un sut, sau dua un dribling...iarasi ne va fi mai bin...pana atunci, avem emotii cu Armenia. Si vom fi si mai rau daca nu incepem sa facem ceva.
Olaru, Tănase, Tăvi și încă vreo 5-6 de la FCSB ar trebui să plătească bilet la meciuri. Ca orice spectator.
Nu se poate !! Poate nu ati vazut bine !! Pai…nu despre Olaru ne spunea ciobanul national ca este o minune de jucator si va obtine pe el zeci de mil. de euro ?? De-ale lui Becali !!
isi revine in Mai, o sa-l vedeti voi jucator de Nationala, o sa ne terorizati cu sondaje iar...am mai vazut filmul asta ieftin
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.