Comentarii (198)
pendulu
pendulu  •  04 Octombrie 2020, 15:07

la faultul lui pantaru und eradu petrescu a si sanctionat infractiunea trebuia dat rosu direct .fundasul dinamovist era in faza iminenta d egol iar faultul lui pantaru a fost unu premeditat cu intensitate folosind mana drept arma pt a opri dinamovistul din actiunea de gol ..o faza asemantoare cand mana a fost folosita intentionat de a lob=vi blatistu de petrescu judeca diferit fata d efaza lui pantaru ..da rosu la rauta meritat lovesti intentionat primesti rosu .dar si la fcsb treuia sanctionat cu aceiasi unitate d emasura nu cu ocale diferite .ala pantaru nici galben nu s adat ..deci clar Petrescu venit cu tema de la mai marii federatiei ligii cca-ului ca Dinamo sa nu plece cu puncte dupa acest meci .

pendulu
pendulu  •  04 Octombrie 2020, 15:01

tanase trebuia eliminat dupa ce a dat cu pumnu in Camara pima repriza ...culmea pana si angheluta au vazut ca jucatorii fcsb erau lesinati in min 40 numai puteau duce nici 10 minute gafaiau ..dupa pauza parca intrase alta garnitura odihnita cum e la hochei ..i ultimele minute alergau ca miei pe campie zburdau fara orizont si Dinamo in 9 jucatori dintre care un portar a avut posesie 64 la 36..dacase juca pe bune se ternmina f prost pt blatisti ..petrescu trebuie dat afara din arbitraj dar e pila unuiain cca ..acum ceva ani la un meci sibiu -cfr scoate mingea din poarta clujenilorcu tupeu cum a dat aseara 11m intentionat si rosu ..atunci a spus fault la beto .nici vorba sibianul trecuse la 2 m de beto cu o minge lobata ..

alecsone
alecsone  •  04 Octombrie 2020, 11:58

E adevărat că arbitrul a comis greșeli grave și că manageri-generali-păcălici ca memo nu au ce căuta într-o competiție care se respectă, dar drespre fotbal ce părere aveți?! Dinamo a întâlnit în ultimele două etape o nou promovată și o echipă care abia stătea în ghete (vezi statistica posesiei, peste 60% pentru Dinamo în ambele meciuri și tragerile de timp). Dar ne apărăm rudimentar și nu știm să producem pericol la poarta adversă! Ceva valoare peste media ligii 1, cel puțin de la mijloc în față, există dar (în afară de relațiile de joc - prea mulți jucători noi) lipsește luciditatea ( și în atac și în apărare - prea multă nervozitate). Mă tem că Guriță e un antrenor la fel de valoros ca Laur fără punguțele lui Neubert! În plus, nu mi se pare că Alex Gonzales, de pildă, merită un salariu mai mare decât Sorescu! Aș zice că dimpotrivă, în ultimele două meciuri Alex Gonzales mi s-a părut că se apropie mai mult de nivelul lui G. Crețu decât de prima ligă spaniolă! Mai sunt și alte slăbiciuni ale lui Guriță (Nemec, de exemplu) dar mă opresc aici.

100550221766435
Titi Suru  •  04 Octombrie 2020, 01:15

lasam rosul care trebuia dat lui gol!! si crede-ma MARIO de DOUA ORE INCERC SA INTRU PE SITE !!ok ... primul penalty ... pomana pentru dinamo !!la al doilea penalty ... NIMENI NU VEDE BRATUL DREPT A LUI ISMA CUM IL impinge pe man atat cat trebuie ... ca sa nu poata prelua???? inteleg haterii , inteleg partizanatul comentatorilor(bravo voua dinamovistilor ca ati construit asa o retea !!)da porumbesccu (by the way .. stim ca jiji ti-a mancat averea la poker!!)si ... craciunescu(fost angajat al cfr!!) ... atat de penibili... daca NICI VOI CA '' SPECIALISTI''.. nu vedeti ... sau va faceti ca nu vedeti .... unde naiba o sa ajungem???? unde naiba esti MARIO ??? ... spune tu MARIO .. ca sunt reluari .. UNDE-I bratul drept a lui Isma??Nici eu nu am vazut initial si am consuderat ca rosu ... e prea mult ... DAR UITA-TE la reluari !!... in rest MARIO .. man 25% .. aripa stanga ..''moarta!! .. fara coman ... da cred ca esti de acord ... ca la 100% .. si cu coman ... VA MANCAM ca tot ai vrut sa afli cum stati!!!

thecoolguy
thecoolguy  •  04 Octombrie 2020, 00:43
Postat de ciprian.birtea pe 04 Octombrie 2020, 00:28

iesi ma de unde ai venit nesimtitule. Dupa hotia asta mai aveti curaj si tupeu sa ridicati privirea din pamant. Asa o sa castigati toate meciurile , cu manevre si penaltyuri inventate. Hotzi ati fost. Hotzi veti fi.

***,in minutul 13 gol ala de la voi trebuia sa ia rosu pentru cotul in figura lui perianu iar pentru vitan barzesti nu a fost penaltuy la 2-0 pentru Steaua din ligaq 1. daca acele 2 faze se judecau normal se termina lejer 5-0 pentru Setaua din liga 1.

ciprian.birtea
ciprian.birtea  •  04 Octombrie 2020, 00:38

flick2020
flick2020  •  04 Octombrie 2020, 00:30
Postat de adriann_ pe 04 Octombrie 2020, 00:05

Realitatea simpla e ca japca becalista din seara asta nu schimba nimic. Ciobanul ramas fara banii de la UEFA iar in preliminariile viitoare evident ca nu poate spera la asemenea arbitraje. Dinamo a pierdut 3 puncte aiurea dar in sistemul cu play-off chestia asta nu este asa importanta.

Care 3 puncte ma ???!? Fara penalty se termina egal.

ciprian.birtea  •  04 Octombrie 2020, 00:28
Postat de thecoolguy pe 03 Octombrie 2020, 23:30

iti dai seama ca daca hotul de petrescu nu dadea penaltyul ala inexistent pentru vitan barzesti la scorul de 2-0 pentru Steaua din liga 1 se termina 5-0 pentru Steaua. ne-au furat hotii astia o victorie de 5-0 asupra lui vitan barzesti. nu au avut niciun sut pe poarta pana la sutul lui nemec din minutul 43(daca scoatem penaltyul inventat,evident).

ciprian.birtea  •  04 Octombrie 2020, 00:24

Sunt curios pe cineva va baga la meciu cu oltenii fundas stanga, eu sper sa mai aduca Contra unu, ca n-avem dublura, nu inteleg ce fac oamenii astia de nu se gandesc si la dubluri ?? Bai oameni buni, avem un campionat lung de tot. Pot interveni ca azi ( in urma unei hotzii de arbitraj) suspendari. Ce facem ?? Sper sa aduca fundas central, fundas stanga si atacant, neaparat.