FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DINAMO 3-2

FCSB - Dinamo 3-2 » Fanii-acționari ai lui Dinamo, după Derby: „Hoție pe față!” + Reacție jignitoare la adresa lui Mihai Stoica

Peluza Cătălin Hîldan a reacționat violent după FCSB - Dinamo 3-2, acuzând arbitrajul lui Dan Petrescu și reacția la pauză a lui Mihai Stoica, managerul general al roș-albaștrilor +2   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 octombrie 2020 20:25 / Actualizat duminica, 04 octombrie 2020 13:11

Fanii-acționari din „Peluza Cătălin Hîldan” au reacționat violent după FCSB - Dinamo 3-2, acuzând arbitrajul lui Radu Petrescu și reacția de la pauză a lui Mihai Stoica, managerul general al roș-albaștrilor.

Vezi AICI toate detaliile despre meciul FCSB - Dinamo 3-2

„CEREM IMPLEMENTAREA SISTEMULUI VAR ȘI SUSPENDAREA ARBITRILOR CARE FAC MECIURILE PRAF!

Așa cum am presimțit (vezi postarea noastră din minutul 22 al meciului), Radu Petrescu ne-a vânat, a inventat un penalty și un cartonaș roșu. Faptul că a ezitat să fluirere ESTE DOVADA CĂ A VĂZUT CĂ JUCĂTORUL NOSTRU A LOVIT MINGEA. Nu are nicio scuză! Nu poate da vina pe tușier (alt ticălos), pentru că el, centralul, este cel care ia decizia. A șasea etapă, a șasea eroare gravă de arbitraj!

HOȚIE PE FAȚĂ! PS: ****meme!”, au scris fanii-acționari ai „câinilor” pe Facebook.

Postarea PCH din minutul 22 al meciului

Faza reclamată de PCH:

• La scorul de 2-2, Radu Petrescu a dictat un penalty inexistent pentru FCSB în meciul cu Dinamo, transformat de Florin Tănase. În minutul 75, Isma Lopez l-a deposedat în careu pe Dennis Man.
  • Din primele imagini, nu se observă un contact între cei doi fotbaliști. Însă „centralul” Petrescu, la recomandatarea tușierului Marius Nicoară, l-a eliminat pe fundașul spaniol, care a lovit mingea, și a dictat lovitură de la 11 metri, moment în care roș-albaștrii au preluat din nou conducerea.
  • „Eroare gravă a arbitrului. După acest meci ar trebui să îl pună pe asistent la centru, pe Petrescu la linie, dar doar vreo 15 minute, apoi să îi scoată din arbitraj. Cum să dai? Lovește mingea, Man alunecă. Ce se bagă arbitrul asistent acolo? Te doare capul! Apoi se mai dă și roșu”, a conchis Adrian Porumboiu, fost arbitru internațional, la GSP Live.

„E prima dată când scriu la pauza unui meci. Dacă ăsta e penalty, eu am pierdut timpul degeaba în fotbal. 28 ani”
Postarea lui Mihai Stoica pe Facebook, despre penalty-ul din prima repriză al lui Dinamo

FOTO Cele mai tari imagini din meciul FCSB - Dinamo 3-2