FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FARUL 2-3

VIDEO CU GOLUL Alibec, stâng perfect: Târnovanu, „torpilat” de la peste 20 de metri!

FCSB - Farul | Denis Alibec (32 de ani) a reușit un eurogol în startul reprizei secunde. +23   FOTO

Articol de , - Publicat duminica, 29 ianuarie 2023 20:40 / Actualizat duminica, 29 ianuarie 2023 21:14

FCSB - Farul 2-3| Denis Alibec (32 de ani) a reușit un eurogol în startul reprizei secunde, pentru 1-1.

Meciul de pe Arena Națională s-a aprins cu adevărat în repriza secundă, când s-au marcat toate golurile. Iar la asta a contribuit și geniul lui Alibec, atacant reinventat de Hagi în actualul sezon.

VIDEO. Denis Alibec, gol dintr-o lovitură liberă perfectă în FCSB - Farul

În minutul 56, la 1-0 pentru FCSB, Denis Alibec l-a executat pe Ștefan Târnovanu dintr-o lovitură liberă de la peste 20 de metri, un „stâng” năprasnic expediat la colțul scurt.

A fost al 10-lea gol reușit de Alibec în acest campionat. Vârful echipei naționale are în cont și 4 assisturi.

Clasamentul actualizat din Superliga

Mai multe știri de actualitate din Superliga:

FCU Craiova contraatacă: „De ce nu a evacuat galeria înainte să oprească meciul? Avem probe!” + „Când se strigă «M**e la olteni!» nu e rasism?”