FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FARUL

À la Gigi Becali: Hagi a făcut TREI schimbări la pauză în FCSB - Farul!

Hagi a efectuat 3 schimbări la pauză +26   FOTO
Hagi a efectuat 3 schimbări la pauză

Articol de - Publicat luni, 17 aprilie 2023 21:49 / Actualizat luni, 17 aprilie 2023 21:58

Nemulțumit de felul în care s-a desfășurat prima repriză a meciului cu FCSB, Gică Hagi (58 de ani), antrenorul-finanțator de la Farul, a efectuat nu mai puțin de TREI schimbări la pauză!

Pentru prima dată în acest play-off, FCSB nu a efectuat nici măcar o schimbare la pauză. A făcut-o, în schimb, Farul.

Iar Gică Hagi a scos nu unul, ci 3 jucători!

Asistență formidabilă la FCSB - Farul. Un singur derby a strâns mai mulți fani
FCSB - FARUL

À la Gigi Becali: TREI schimbări la pauză în FCSB - Farul

Nemulțumit de felul în care s-a desfășurat prima parte, pe care Farul a încheiat-o în dezavantaj, 0-1, Hagi i-a înlocuit pe Grameni, Nedelcu și Louis Munteanu cu Casap, Tudor Băluță și Enes Sali.

La scurt timp după, s-a dovedit că Hagi a fost inspirat, întrucât Enes Sali a redus din diferență în minutul 51, după ce Florinel Coman făcuse 2-0 pentru FCSB cu 5 minute în urmă.

În primele 13 minute de la reluarea jocului, Hagi și-a folosit toate înlocuirile! În minutul 52 l-a trimis pe teren pe Mihai Popescu în locul lui Boli, iar în minutul 58 a efectuat ultima sa mutare, Gustavo Marins în locul lui Borza.

Tot despre FCSB - Farul:

Ultrașii FCSB, în război cu CSA Steaua la meciul cu Farul: „Derby inventat, treziți-vă la realitate”
FCSB - Farul, comentat LIVE de Cristian Geambașu, Eduard Apostol și Remus Răureanu: „Farul a pierdut pentru că a fost prea încrezătoare și a părut surprinsă de replica contondentă a adversarului”
FCSB - Farul

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”