FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

„Ne-a costat 650.000 de euro” » Achiziție de TOP pentru FCSB

FCSB va avea un autocar nou +13   FOTO
FCSB va avea un autocar nou

Articol de - Publicat miercuri, 20 mai 2026 08:58 / Actualizat miercuri, 20 mai 2026 12:40

Mihai Stoica (61 de ani), președintele Consiliului Administrativ de la FCSB, a anunțat că există șanse ca noul autocar al echipei să fie folosit chiar în meciul cu FC Botoșani (duminică, 20:30), semifinala barajului pentru Conference League.

Cei de la FCSB vor avea în curând un nou autocar, iar acesta ar putea fi folosit pentru prima dată chiar în acest weekend, când echipa lui Gigi Becali speră să obțină calificarea în finala barajului, care va fi împotriva rivalei Dinamo.

Mihai Stoica: „Sper să folosim noul autocar cu FC Botoșani”

+23 FOTO

Autocarul a costat nu mai puțin de 650.000 de euro, iar în prezent se lucrează la ultimele detalii.

„Autocarul nou e venit, acum i se fac formele. Se înmatriculează. Totul durează mult, nu cu licența PRO, dar durează mult.

Avem deja modelul colantării. Colantarea se face, se aplică imediat, nu e problemă. Cred că la meciul cu FC Botoșani va fi, așa sper. Ne-a costat 650.000 de euro”, a spus Mihai Stoica, la emisiunea „Fotbal Show”, de la Prima Sport.

Întrebat dacă faptul că a fost coleg de platou cu Marius Baciu a contribuit la decizia de a-l numi antrenor, Mihai Stoica a replicat: „A fost decisivă. Eu nu-l cunoșteam pe Marius Baciu și stând de vorbă cu el ai relevații când nu știi pe cineva și vorbești cu el.

Sunt foarte mulți oameni care ironizează, care jignesc, foarte mulți analiști care vor să iasă în evidență ironizând, sau unii jignând chiar grav. N-am văzut niciodată la Ilie Dumitrescu la Digi să ia peste picior pe cineva cum se întâmplă de multe ori cu alții. Marius se vede clar că e al nostru”.

Încă nu am scos la vânzare biletele pentru meciul cu FC Botoșani. Eu cred că vom fi 10-15.000. E duminică, e un meci foarte important, cu miză.

- Mihai Stoica

Citește și:
Darius Olaru pleacă de la FCSB! Va juca într-un campionat de top din Europa: „Îi dau drumul” » Câți bani va primi FCSB
Superliga
Darius Olaru pleacă de la FCSB! Va juca într-un campionat de top din Europa: „Îi dau drumul” » Câți bani va primi FCSB
O lume întreagă SUB stadion! » Tur în „labirintul” din Giulești: imaginile sunt spectaculoase
Superliga
O lume întreagă SUB stadion! » Tur în „labirintul” din Giulești: imaginile sunt spectaculoase
Cutremur: s-ar putea rejuca toate barajele! Au decis să meargă la TAS, după dezvăluirile GSP
Liga 2
Cutremur: s-ar putea rejuca toate barajele! Au decis să meargă la TAS, după dezvăluirile GSP
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
 EXCLUSIV ANAF închide rețeaua de magazine
Profit.ro
 EXCLUSIV ANAF închide rețeaua de magazine
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America

Cutremur: s-ar putea rejuca toate barajele! Au decis să meargă la TAS, după dezvăluirile GSP


Comentarii (16)
alin_sav
alin_sav  •  21 Mai 2026, 01:39
Postat de FC.SteauaB pe 20 Mai 2026, 19:31

Deci din comentariul tau se intelege ca si cele doua pantere fac marcaj la fel de bun ca ditamai autocarul pus in fata portii. Greu cu limba romana si mai usor cu mistourile.

Pot sa-ti explic dar e foarte clar ce-a spus omul dar nu pot sa si pricep pentru tine. A zis ca autocarul ar fi mai bun ca "panterele" FCSB-ului, deci nu sunt la fel. Chiar ca e greu cu limba romana daca n-ai inteles ceva asa de simplu. Si mai usor cu mistourile ca ce? MM, tu esti cumva? Sari cu pumnul la spectator? :)))))

FC.SteauaB
FC.SteauaB  •  20 Mai 2026, 19:31
Postat de robertssandu pe 20 Mai 2026, 15:34

Autocarul ala ar fi cel mai bun fundas central de la FCSB. Daca il parchezi pe teren in fata careului de 16m face marcaj mai bun ca cele doua "pantere".

Deci din comentariul tau se intelege ca si cele doua pantere fac marcaj la fel de bun ca ditamai autocarul pus in fata portii. Greu cu limba romana si mai usor cu mistourile.

robertssandu
robertssandu  •  20 Mai 2026, 15:34

Autocarul ala ar fi cel mai bun fundas central de la FCSB. Daca il parchezi pe teren in fata careului de 16m face marcaj mai bun ca cele doua "pantere".

Vezi toate comentariile (16)
Comentează