Comentarii (10)

serg_iordan  •  21 Mai 2019, 20:34
Postat de the.workaholic pe 21 Mai 2019, 17:28

Nu înțeleg un lucru. Probabil pentru că am terminat Babeș-Bolyai și stau mai rău cu aritmetica. Cele mai multe puncte nu înseamnă să ai mai multe decât ceilalți ? 23 ale FCSB nu e egal cu 23 ale CFR?

Pai nu ca aici vb de gsp și fcsb... ce pretenții sa ai?

serg_iordan  •  21 Mai 2019, 20:29

Nicidecum copiat după cel belgian... dacă era așa Viitura nu era sigura de locul in Europa league

luputu  •  21 Mai 2019, 18:39

Sistemul play off /out este mormantul fotbalului romanesc.

stoichkov8  •  21 Mai 2019, 18:14
Postat de farauminsport pe 21 Mai 2019, 17:29

Un adevar simplu! Sistemul play-off a readus sistemul cooperatist in fotbalul nostru, contribuind decisiv la ruinarea definitiva a lui. In 2016, Dinamo s-a dat la o parte cu Astra, pentru ca asa a cerut PCH. In 2017, astra a trantit ambele meciuri cu Viitorul (sapunaru cate un autogol), craiolguta a jucat meciul de acasa cu juniorii, iar in ultimul meci CFR a fost amabil si a oferit penalty-ul necesar. In 2018 si 2019 a fost randul CFR-ului sa beneficieze din nou de prietenia arbitrilor si serviciile cooperativei. Hagi a platit datoriile cu dobanda si nu a miscat in fata CFR, in cele 4 meciuri de play-off (2018 si 2019). Sepsi a ascultat ordinele de partid, iar astra a recurs, din nou, la de acum traditionalul troc cupa-campionat. Si astfel in ultimii 4 ani, sub conducerea celui mai iubit impostor, infiltrat, burleanu (protejat de dancu, la fel ca echipa din Gruia!), echipele de club (mai ales campioana mincinoasa!) sunt ridiculizate in Europa, nationala nu mai bate pe nimeni, iar juniorii pierd, acasa, cu Haiti! Fotbal deturnat, ruinat, mincinos.

Prostalaul Viorel Predosanu "undercover". Hahahaha. Ce facusi ***? Ai schimbat contul dar tot tem.bel ai ramas

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

adook  •  21 Mai 2019, 17:44
Postat de Alexandru Chis pe 21 Mai 2019, 17:33

Si pierderile din campionatul regular cui i se datreaza? Nu cuplului Dica+ Teja? Dica a pierdut 10 puncte cu Concordia (3), Cu Sepsi (3), cu Botosani (2) si cu Voluntari (2) iar Teja a pierdut 9 puncte cu Viitorul (3), cu Volunari (2), cu Chiajna (2) si cu Calarasi (2).

dar de ce nu formulezi intrebarea corecta si anume:pierderile din sezonul regular nu i se datreaza,ca sa te citez,lui becali?

basan  •  21 Mai 2019, 17:44

Clasament făcut degeaba!Daca CFR avea nevoie putea câștiga meciul cu FCSB.Iar scorul la acel meci trebuia să fie 1-1.Apoi cel mai bun fotbal in play-off l-a jucat Viitorul numai că Viitorul nu a beneficiat de omenii.

Alexandru Chis  •  21 Mai 2019, 17:33

Si pierderile din campionatul regular cui i se datreaza? Nu cuplului Dica+ Teja? Dica a pierdut 10 puncte cu Concordia (3), Cu Sepsi (3), cu Botosani (2) si cu Voluntari (2) iar Teja a pierdut 9 puncte cu Viitorul (3), cu Volunari (2), cu Chiajna (2) si cu Calarasi (2).

farauminsport  •  21 Mai 2019, 17:29

Un adevar simplu! Sistemul play-off a readus sistemul cooperatist in fotbalul nostru, contribuind decisiv la ruinarea definitiva a lui. In 2016, Dinamo s-a dat la o parte cu Astra, pentru ca asa a cerut PCH. In 2017, astra a trantit ambele meciuri cu Viitorul (sapunaru cate un autogol), craiolguta a jucat meciul de acasa cu juniorii, iar in ultimul meci CFR a fost amabil si a oferit penalty-ul necesar. In 2018 si 2019 a fost randul CFR-ului sa beneficieze din nou de prietenia arbitrilor si serviciile cooperativei. Hagi a platit datoriile cu dobanda si nu a miscat in fata CFR, in cele 4 meciuri de play-off (2018 si 2019). Sepsi a ascultat ordinele de partid, iar astra a recurs, din nou, la de acum traditionalul troc cupa-campionat. Si astfel in ultimii 4 ani, sub conducerea celui mai iubit impostor, infiltrat, burleanu (protejat de dancu, la fel ca echipa din Gruia!), echipele de club (mai ales campioana mincinoasa!) sunt ridiculizate in Europa, nationala nu mai bate pe nimeni, iar juniorii pierd, acasa, cu Haiti! Fotbal deturnat, ruinat, mincinos.

the.workaholic  •  21 Mai 2019, 17:28

Nu înțeleg un lucru. Probabil pentru că am terminat Babeș-Bolyai și stau mai rău cu aritmetica. Cele mai multe puncte nu înseamnă să ai mai multe decât ceilalți ? 23 ale FCSB nu e egal cu 23 ale CFR?

observator979  •  21 Mai 2019, 16:36

FCSB nu a gresit cu nimic. Acolo e un singur om care da ordine, si el stie ce face... :)