FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - FCSB 0-2

NOTE GSP: Coman, printre cei mai slabi de la FCSB în meciul cu Botoșani! Cine a impresionat + ce jucător a luat 2

FCSB s-a impus cu 2-0 în meciul cu FC Botoșani +34   FOTO
FCSB s-a impus cu 2-0 în meciul cu FC Botoșani

Articol de GSP - Publicat luni, 01 martie 2021 07:53 / Actualizat luni, 01 martie 2021 10:49

FCSB s-a impus pe terenul lui FC Botoșani, 2-0, după un meci decis în repriza secundă de vedetele echipei lui Toni Petrea.

După o primă repriză echilibrată, FCSB a rezolvat meciul în doar 11 minute, grație golurilor marcate de Florin Tănase (55) și Darius Olaru (66).

Cei doi marcatori au fost și cei mai buni jucători ai meciului, fiind notați cu 7 de Gazeta Sporturilor.

La polul opus, cei mai slabi de la FCSB au fost Denis Haruț, schimbat la pauză, Ovidiu Popescu, Șut, Oaidă, dar și Florinel Coman. Aceștia au primit nota 5.

Sirianul Al Mawas, atacantul de la Botoșani, a fost cel mai slab jucător al partidei, fiind notat cu 2. Chindriș, Țigănașu, Rodriguez, Fili, Papa și Așkovski au jucat și ei dezamăgitor și au luat 3!

VIDEO Valeriu Iftime și-a distrus propriul fotbalist, după eșecul cu FCSB: „Face multă figurație! Nu mai e al meu”

Citește mai multe știri despre FCSB:

Gigi Becali, ironic în direct: „A fost aranjament cu Iftime. I-am dat 50.000 de euro lui Șeroni”

Mihai Stoica se revoltă! Oficialul FCSB atacă după meciul cu Botoșani: „Răutate sau prostie?”