FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

VIDEO „Te chinuie Neubert?” » Cum a răspuns Omrani și meciul la care va debuta pentru FCSB

Billel Omrani (29 de ani) a fost titular în meciul CS Dinamo - FCSB 2 (1-3) din Liga 3. Atacantul e în plin proces de pregătire și vrea să debuteze la prima echipă pe 2 octombrie, când FCSB o înfruntă pe FC Argeș în SuperLiga. +19   FOTO

Articol de , - Publicat sambata, 24 septembrie 2022 19:25 / Actualizat sambata, 24 septembrie 2022 20:29

CS Dinamo, echipa Ministerului de Interne, și FCSB 2, satelitul clubului patronat de Gigi Becali, s-au înfruntat în runda #5 a Seriei 4 din Liga 3. Omrani a reușit un assist.

FCSB a pus ochii pe alt jucător de la Farul » MM Stoica nu s-a ascuns: „A ieşit în evidenţă”
FCSB

Billel Omrani, gata să debuteze la FCSB: „Sunt la 80% din potențialul meu”

„Pentru mine a fost foarte bine să joc un astfel de meci amical, am reușit un assist, a ieșit gol după un fault provocat de mine. Fizic m-am simțit bine, lucrez foarte, foarte mult. Da (n.r. - răspuns la întrebarea «Te chinuie Thomas Neubert?»), am alergat mult, am făcut sprinturi, acum trebuie să lucrez și mai mult și vedem cum mă simt săptămânile viitoare.

Sunt pregătit pentru meciul cu Argeș. Sunt pe la 80% din potențialul meu, mai am puțin până la 100%. Îmi place de antrenor, și lui îi place de mine, și colegii îmi plac, m-au ajutat să mă adaptez.

Suntem pe locul 14 și avem nevoie să câștigăm cu FC Argeș. Apoi, trebuie să câștigăm fiecare meci în parte. Eu vreau să câștig titlul, acesta e obiectivul meu”, a declarat Omrani.

FCSB 2, victorie lejeră cu CS Dinamo

6 jucători de la prima echipă a FCSB-ului au început partida cu CS Dinamo din primul minut: Boboc, Dulca, Haruț, Dumiter, Nikolov și Omrani, ultimii doi fiind transferați de curând de către gruparea antrenată de Nicolae Dică. Acestora li se poate adăuga și Sorin Șerban, până nu demult o prezență constantă în lotul vicecampioanei.

Dumiter, recent revenit după o accidentare, a reușit o „dublă” în ultimele 10 minute ale primei reprize, servit ideal de Vlad Tudor, fiul fostului arbitru Alexandru Tudor, și de Billel Omrani, care și-a creat în total 3 ocazii de gol în Ștefan cel Mare.

Sub privirile tatălui său, aflat în tribune, Vlad Tudor a punctat în startul reprizei secunde, profitând de o respingere a portarului dinamovist.

Tabela a închis-o George Apostol în minutul 85, consemnând golul de onoare în dreptul lui CS Dinamo.

După această victorie, FCSB 2 a trecut peste CS Dinamo în clasament și a egalat liderul Real Bradu (10 puncte).

Alexandru Iordănescu, despre CS Dinamo - FCSB II și situația lui Edi la națională: „Nu cedează atât de ușor. Ține la principiile lui și cred că trebuie respectat”