FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CS MIOVENI

Zdenek Ondrasek a debutat la FCSB, în amicalul cu CS Mioveni! Cine a marcat unicul gol al meciului

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 iulie 2021 20:39 / Actualizat miercuri, 07 iulie 2021 21:07

FCSB a câștigat meciul amical cu CS Mioveni, scor 1-0. Golul formației antrenate de Dinu Todoran a fost marcat de Cristian Dumitru, în minutul 86.

FCSB continuă să impresioneze în meciurile de pregătire. Într-un meci disputat la baza de pregătire din Berceni, bucureștenii au învins nou-promovata CS Mioveni. Golul a fost marcat de Cristian Dumitru (19 ani), atacantul revenit după împrumutul la FC Argeș.

Ondrasek a debutat la FCSB

În testul cu CS Mioveni a mai fost consemnată o premieră. Zdenek Ondrasek (32 de ani) a debutat în tricoul celor de la FCSB. Vârful ceh a fost introdus în partea secundă, în locul căpitanului Florin Tănase.

FCSB în prima repriză: Vlad - Haruț, Al. Crețu, Vucur, Radunovic - Cristea - Ov. Popescu, Olaru - Moruțan, Tănase, Oct. Popescu
Au intrat în repriza secundă: Straton, Cordea, Perianu, V. Crețu, C. Dumitru, I. Stoica, Vînă, Musi și Ondrasek.

FCSB, parcurs perfect în meciurile amicale

Dinu Todoran are un start perfect de mandat la FCSB. A câștigat toate cele 4 meciuri amicale disputate în această vară:

• FCSB - Mioveni 1-0
  • FCSB - Chindia  3-1
  • FCSB - Concordia Chiajna 4-1
  • FCSB - Viitorul Pandurii 5-1

Următorul meci de pregătire pentru FCSB va fi în compania celor de la Gloria Buzău, vineri, de la ora 19:30.

VIDEO Costel Gâlcă, momentul adevărului: „Nu m-am simțit valoros și apreciat la FCSB! Becali suna, dar nu făceam ce-mi cerea”

FCU Craiova a anunțat un nou transfer » A semnat jucătorul care a refuzat-o pe Dinamo!

EXCLUSIV Situație tot mai complicată la Dinamo: „câinii” rămân într-un singur fundaș central! Un nou jucător e pe picior de plecare

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”