FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FOTO Mihai Stoica a explodat în minutul 57! „Centralul” Marian Barbu nu a dictat un penalty CLAR pentru FCSB

FCSB a cerut penalty în minutul 57 al partidei cu Poli Iași, la scorul de 1-1. +5   FOTO
FCSB a cerut penalty în minutul 57 al partidei cu Poli Iași, la scorul de 1-1.

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 ianuarie 2021 21:22 / Actualizat sambata, 30 ianuarie 2021 22:11

FCSB nu a primit un penalty clar în minutul 57 al partidei cu Poli Iași, la scorul de 1-1. Partida s-a terminat 3-1 pentru roș-albaștri.

În minutul 57, Darius Olaru a preluat mingea în careul advers. În momentul în care încerca să revină cu fața spre poartă, mijlocașul de la FCSB este împiedicat de Passaglia. „Centralul” Marian Barbu, plasat slab, cu doi fotbaliști între el și minge, a lăsat jocul să meargă, deși trebuia să acorde penalty. Mihai Stoica, aflat în tribună, a reacționat vehement.

+1 FOTO

Faze controversate în FCSB - Poli Iași

FCSB a mai cerut o lovitură de pedeapsă, în prima repriză. Florin Tănase a căzut în careu, după un duel cu același Passaglia. Marian Barbu nu a fluierat nimic nici la acea acțiune.

3mari greșeli de arbitraj avea Marian Barbu înainte de acest meci, în actualul sezon de Liga 1. Două în meciul FC Voluntari - Viitorul 0-2 și una în FC Arges - Dinamo 0-1

8-7este raportul deciziilor de arbitraj pro-contra în ceea ce-o privește pe FCSB în actualul sezon de Liga 1