FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - RAPID 3-1

VIDEO Mutu recunoaște eșecul dur din derby: „FCSB are antrenor și îl felicit!”

FCSB - Rapid 3-1 | Adrian Mutu, antrenorul giuleștenilor, s-a recunoscut învins la finalul partidei de pe Arena Națională. +32   FOTO

Articol de , , , - Publicat duminica, 06 noiembrie 2022 23:34 / Actualizat luni, 07 noiembrie 2022 00:55

VIDEO. Adrian Mutu l-a felicitat pe Mihai Pintilii

„Am făcut niște greșeli colective care ne-au costat. N-am reușit în repriza a doua să întoarcem rezultatul, chiar dacă am încercat. Nu e convenabil pentru noi, veneam după o perioadă bună. Dar n-avem ce face, ne recunoaștem învinși.

Nu e vorba despre un blocaj. Când faci cadou două goluri, moral cazi puțin și ai nevoie de ceva să te regăsești și să duci meciul până la capăt. La pauză, le-am spus că nu mai contează prima repriză. A fost un meci echilibrat în repriza a doua, poate cu un plus pentru noi. Din păcate, n-am întors rezultatul. Plecăm capul, începem să muncim, trebuie să creștem pe viitor și să arătăm dorință de victorie”, a declarat Mutu la Prima Sport 1.

Dumitru Dragomir a dat notele din derby-ul FCSB - Rapid 3-1: „A fost de 10!” + „«Lingura de lemn» el o primește”
FCSB - Rapid 3-1

FCSB - Rapid 3-1. Adrian Mutu: „FCSB are antrenor și îl felicit”

Întrebat despre eliminarea lui Morais, care l-a pălmuit pe Andrei Cordea în minutul 70, Mutu a precizat: „Ce arată gestul lui Morais? Frustrare, e un gest pe care nu-l accept, dar n-avem ce face, vorbim despre un jucător cu experiență, nu pot să-i acuz pe băieți, tot ei au făcut aceste puncte, se întâmplă să ai o seară în care să nu fii inspirat”.

Mutu a ținut să-l felicite și pe Pintilii, antrenorul interimar al FCSB-ului: „FCSB are antrenor, e Pinti acolo, pe care îl felicit pentru victorie și pentru tot ce a făcut în acestă perioadă la echipă”.

Mai multe reacții după FCSB - Rapid 3-1

Am greșit de două ori, în repriza a doua am încercat, am fost peste ei, dar asta a fost. Am făcut niște erori, trebuie să o luăm ca pe un duș rece, să ridicăm capul din pământ și de mâine să mergem la treabă. În seara asta, nimeni n-a făcut nimic, toți am jucat la fel de slab, dar suntem o echipă, trebuie să ne susținem și să dăm totul pe teren
Alexandru Albu, mijlocaș Rapid

Trebuie să acceptăm rezultatul, să analizăm mâine ce am făcut greșit și să ne revenim. Poate că aveam nevoie de această înfrângere să ne trezim și să jucăm mult mai bine în meciurile viitoare. Ne pare rău pentru suporteri
Alexandru Ioniță, extremă Rapid

VIDEO. Tavi Popescu, execuție rafinată în FCSB - Rapid 3-1

FOTO. Cele mai tari imagini din derby-ul FCSB - Rapid

+28 FOTO

FCSB - Rapid a bătut recordul de asistență în SuperLigă » Câți spectatori au fost pe Arena Națională + cum arată TOP 10 al sezonului
FCSB - Rapid
Tavi Popescu a făcut cel mai bun meci al sezonului, apoi s-a „rupt”! Gol și assist pentru „decarul” FCSB