Alte știri din fotbal
Cine este Ofri Arad? » Portretul unui fotbalist atipic și dincolo de teren
0
Cu trei ore înainte de FC Argeș - FCSB, Gigi Becali a intrat în direct la TV: „El va fi în locul lui Șut!”
0
Ianis Zicu, replică neașteptată pentru Gică Popescu: „Eu am cerut trei jucători!”
0
Olimpiu Moruțan negociază transferul la Rapid! Ce salariu vrea internaționalul român
0
Știri din fotbal internațional
Manchester City a ajuns la un acord pentru Marc Guehi » Suma pe care o plătesc „cetățenii”
0
La ce echipă l-a transferat Genoa pe David Ankeye! » Fostul atacant al lui Rapid nu a convins nici în Serie B
0
Prețuri exorbitante pentru finala Cupei Africii » Cât au ajuns să coste biletele la duelul dintre Maroc și Senegal
0
Dan Șucu îl vrea pe Daniel Bîrligea la Genoa!
0
Lifestyle
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
0
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
6
Audi a scos pe circuit noul monopost cu care debutează în Formula 1 » Primele imagini oficiale
1
Ce vede Putin când se uită la harta Poloniei și Ucrainei: 70 de milioane de ...
Libertatea
Dacia, aproape de o performanță fabuloasă: e prima în Raliul Dakar, cu doar ...
Adevărul
„Rețeaua Nigeria” » Jucători păcăliți sau legați cu clauze aberante de un ...
GSP SPECIAL
Un bărbat din Mediaș căruia i-a fost furat 1.000.000 de euro a pus o ...
Libertatea
Sa fii cinstit, ca arbitru, nu tine tot de civilizatie ?! De ce ar fi obligati jucatorii sa suporte abuzurile arbitrilor ?! Sapunaru este un tip justitiar si il deranjeaza nedreptatea si reactioneaza.
Bricheta a fost metalică. Și meciul fusese deja întrerupt 3 minute și reluat. La a 2-a întrerupere, se fluieră direct finalul meciului. Așa a fost și la Dinamo - Liberec. La a doua întrerupere s-a fluierat finalul.
Meciul ăla nu a fost oprit că a fost Băsescu pe stadion. Arbitrul a vrut să-l oprească, a vorbit cu Dragomir, dar în cele din urmă nu a oprit meciul.
Toti il tolereaza pe Sapunaru asta . Nu vede nimeni ce comportament suburban are. Ar trebui eliminat in fiecare joc . Si la meciul din tur lovea la greu in clinciul de la marginea terenului si nimeni nici o vorba . Mai mult nici nu au dezbatut faza prea mult numai sa ascunda comportamentul de judet al acestuia. Nici pe sate nu sint asa comportamente care sa nu fie sanctionate. Multi ziaristi il tin in brate ca sint contra fcsb. Dacă ar face un jucător de la fcsb asa ceva ar fi scandal cît casa . Sa vezi cum il făceau praf și ce campanie se făcea impotriva lui. Se vede din avion cum e protejat. Ce exemplu e el pentru cei tineri. Asa vrem să progresa în fotbal . Vai de noi sîntem praf.
Interesant esta ca din ce scrii aici reiese ca o conspiratie a intregului univers, condusa si creata de jiji in cardasie cu Base, a intrerupt un meci al rapidului iar victoria a fost acordata ilegal, cu 3-0 la masa verde Stelei. OK. Dar despre cel care a aruncat bricheta ne poti spune ceva? Ar trebui sa-l cunosti, ca vad ca stii numele tuturor conspirationistilor. L-ai intrebat vreodata, asa, din pura curiozitate, ce-l mana pe el in lupta, sa arunce cu bricheta in teren cand echipa favorita conducea cu 1-0? Si de ce a plecat de acasa la stadion? Imi amintesc un meci cand din galeria dinamovist s-a aruncat catre propriul jucator scapat pe contra-atac! Ei, ce zici? Propunem impreuna ca pe langa controale si camere de supraveghere, mai nou si certificat verde, sa se ceara si un test IQ la intrare? Cei sub 65 sa nu aiba acces! Te bagi?
Sunt sigur ca toti jucatorii de la FCSB au fost avertizati, insa, in timpul jocului, este greu sa eviti orice contact, mai ales daca adversarul te provoaca. La faza cu Sapunaru e clar ca si el a provocat, a dorit contactul. Ce putea sa faca Radunovic? Sa fuga de el? Este totusi fundas si trebuie sa apere poarta echipei sale.
Nu țin nici cu FCSB şi nici cu Rapid!,dar imi place adevărul!..Nu a fost penalty ,din care a egalat Rapid nu a fost penalty(daca a fost acuzat de henț)nici la Sapunaru .Cred că Kovaci a facut praf meciul!..Porumboiu trebuie să să-şi facă ochelari performanți!..L-a lăsat şi vederea!Sperăm la o analiză a arbitrajului de aseară,dar ni gen,atins!?,fanta de lumină!?,*** ***!..La asta se price pe îmbroboditul de serviciu,Crãciunescu!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Am avut ocazia sa vad si eu prestand "pe viu" mult laudata galerie visinie, acum vreo trei ani, in L3. Au fost jalnici. Pe scurt, o adunatura de golani, care au lasat prapad in urma lor. Si eu nu intelegam de ce in dimineata meciului s-au inchis toate magazinele din micuta urbe-gazda...
Este vina antrenorului, trebuia sa le spuna ca va fluiera Kovacs la prima tinere iar acolo Sapunaru era izolat, nu avea sanse, trebuia lasat
Tin cu FCSB si in prima faza am zis ca nu e penalty. Totusi, la reluari s-a vazut ceva care arata a tinere. Eu zic ca Kovacs a fost acoperit de regulament. A acordat cam usor acel penalty, dar a avut temei. Cred ca in Anglia Sapunaru ar fi primit si cartonas galben pentru simulare. Mai mult a afectat FCSB decizia arbitrului de a nu il elimina pe Sapunaru. Acolo a gresit. Iar pentru faptul ca a sugerat lucruri care tin de etnia arbitrului Sapunaru ar merita o suspendare serioasa.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.